Союз хіміків України просить ввести додаткові мита на російські добрива

18 серпня 2016, 17:25

Українські хіміки кажуть, що без проблем можуть забезпечити потреби вітчизняних аграріїв

Союз хіміків України звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністерству економічного розвитку і торгівлі з проханням якомога швидше ввести мита на карбамід та КАС (карбамідно-аміачну суміш), а також збільшити існуючі мита на аміачну селітру. Про це заявив Олексій Голубов, президент Союзу хіміків України.

Реклама

"Ми закликаємо уряд і міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі при Мінекономіки ввести мита і дати українській хімії шанс вижити. В іншому випадку, від цього виграють найбільші російські компанії, які намагаються розчистити "під себе" український ринок. Російські виробники другий рік неприховано демпінгують на українському ринку і таким нехитрим чином планомірно витісняють всіх вітчизняних виробників. Якщо ситуація так і буде тривати далі, Україна ризикує залишитися без своїх виробників добрив і отримати десятки тисяч звільнених працівників, які працюють на українських заводах", – говорить Голубов.

За його словами, українські хіміки без проблем можуть забезпечити потреби вітчизняних аграріїв.

У Союзі хіміків вважають, що сьогодні зупинка чотирьох з шести українських підприємств, сталася в тому числі і з-за того, що російські імпортери демпінгують на українському ринку. За словами Голубова, російські імпортери і українські виробники перебувають у нерівних умовах. У той час як російські виробники купують газ по 70-80 доларів за тис. кубів, в липні українські підприємства на засувці платили 254,9 долара без ПДВ, з витратами на транспортування.

Президент Союзу хіміків України відзначає, що введення Україною в 2014 році мит на російську аміачну селітру послужило півзаходом і не до кінця захистило українських хіміків. "Російські виробники почали в значно більших обсягах завозити ту ж аміачну селітру з незначними добавками фосфору і кальцію під новою назвою, в результаті, через нечіткої роботи прикордонно-митного контролю, мита з цієї продукції не стягувалися. Крім того, значно зросли імпортні поставки карбаміду і карбамідо-аміачної суміші (відповідно 25% і 44% обсягу українського ринку). Хочу нагадати: коли на початку 2000-х років вітчизняні підприємства, експортуючи аміачну селітру на ринок США, тільки наближалися до рубежу обсягу ринку в 10%, тут же була введена антидемпінгове мито на українську продукцію в розмірі 156%, і українські хіміки забули про ринок США для української аміачної селітри", – говорить Голубов. Він також підкреслив, що запропоновані обмежувальні заходи стосуються тільки російського імпорту і не стосуються імпорту з інших країн. "Якщо хтось із аграріїв вважає, що в якомусь державі ціни на добрива нижче, ніж на внутрішньому ринку в Україні, він може без проблем купити і завезти їх. Закон дозволяє це. Для європейських, азіатських добрив немає будь-яких обмежень", – говорить Голубов.

В тренді
Стартував прийом заявок на карантинні 8000 гривень: як оформити та хто отримає гроші
Реклама

Глава Союзу хіміків зазначив, що уряду надано всю необхідну інформацію для прийняття зваженого рішення.

"Мова йде не тільки про долю хімічної галузі, а й про те, що ми насилу сповзаємо з російської газової голки, не вистачало нам присісти на голку російських добрив, від якої залежить продовольча безпека країни. Повинна бути збалансована промислова політика. Не можна бездумно знищувати одну галузь – хімічну за рахунок збільшення рентабельності інший – АПК", – резюмував Голубов.

ДОВІДКА. Закон 2558а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання в агропромисловому комплексі" дозволяє українським аграріям завозити будь-які види добрив без мит і обмежень з початку 2016 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти