Поради психолога: як бізнесмену-початківцю взяти час під контроль

30 листопада 2014 8:00

Христина Коновалова

Психолог Тетяна Подільська рекомендує завести щоденник, куди можна записувати найважливіші справи, причому на першу половину дня

На думку психологів, для досягнення успіху на бізнес-арені недостатньо володіти капіталом, креативним мисленням і працездатністю. "Ще потрібно навчитися керувати часом. З цим завданням допоможе впоратися тайм-менеджмент. Управління часом вирішує ряд завдань, зокрема, ліквідує "пожирачів часу" в повсякденному житті, наприклад, у вигляді багатогодинного перегляду ТБ. Найголовніше, завдяки тайм-менеджменту людина розуміє, що час – це гроші, тому починає цінувати його і рахувати", – пояснює психолог Тетяна Подольська.

Реклама

ПОРАДИ. Запорізький підприємець Ольга Симонова задумалася над тим, як оптимізувати свої тимчасові витрати в бізнесі ще в кризу 2008-2009 років. "У той період мій торговий бізнес опинився під загрозою закриття. Нервувала, перебувала в офісі цілодобово, але не могла розрулити проблеми спокійно і без емоцій. Тоді сходила до психолога, пропила курс заспокійливих і за порадою знайомих зацікавилася тайм-менеджментом. Почитавши в інтернеті інформацію про управління часом, вирішила скласти списки способів проведення часу, які заважають мені ефективно працювати", – каже підприємець. За її словами, в цей перелік потрапили відсутність сну, багатогодинна робота з використанням інтернету, звичка вирішувати декілька питань одночасно. "Проблему безсоння вирішила просто – привчила себе лягати о 23:00, а вставати о 7:00. Також обмежила час своєї присутності в інтернеті вечорами, виділивши на це годину. І якщо щось не встигала зробити, просто вимикала ПК. А від звички багатозадачності позбулася шляхом складання щоденного списку пріоритетних питань, а всі другорядні завдання відкладала на більш вільні дні", – зазначає Симонова.

ЗА І ПРОТИ. Психолог Тетяна Подільська вважає грамотним підхід до вивчення тайм-менеджменту, описаний вище: "Зараз інтернет рясніє оголошеннями про курси тайм-менеджменту вартістю від 1500 до 5000 грн. Це зайва трата грошей, адже там дають багато теорії, і мало практики. Так що якщо ви вирішили вивчити тайм-менеджмент, спочатку краще самостійно почитати спецлітературу або подивитися тематичне відео, а потім можна купити щоденник і записувати туди свій план на день. При цьому бажано складні завдання ділити на декілька простих, навчитися говорити "ні" для економії часу, а всі важливі зустрічі і справи планувати на ранок". А якщо знань отриманих самостійно виявиться недостатньо, то можна записатися і на курси.

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти