Поради підприємцям-початківцям: як правильно захистити свої права

14 серпня 2016, 08:04

Христина Коновалова

На думку експертів, бізнес повинен боротися за свої інтереси спільно

Під час кризи бізнес часто стикається з порушенням своїх прав. Це можуть бути суперечки з контролюючими органами, рейдерські захоплення, судові тяжби з партнерами, інші конфлікти. Але навіть якщо підприємець, здається, вже повністю вичерпав ліміт своїх можливостей щодо захисту прав, не варто втрачати надію – адже в нашій країні є кілька структур, куди можна звертатися за допомогою. У цей список, зокрема, входять Рада бізнес-омбудсмена, Рада підприємців при Кабміні, Федерація роботодавців України. Про те, з якими питаннями можна звертатися в ці установи і як захищати свої права самостійно, розкажуть експерти.

Реклама

СКАРГИ. Згідно зі статистикою, найчастіше підприємці звертаються до Ради бізнес-омбудсмена зі скаргами на податкову, митницю, Мін'юст, органи місцевого самоврядування та силові структури. Сюди можуть приходити як представники малого, так і великого бізнесу, але бізнес-омбудсмен не уповноважений розглядати справи, які розглядаються в суді.

З аналогічними проблемами бізнес може звертатися і до інших структур, а скаржитися можна не тільки безпосередньо, але і через галузеві асоціації, громадські об'єднання бізнесу і т. д. "Ефективність вирішення кожного питання залежить від якості запиту: його аргументованості, системності, некорупціогенності. Причому способи вирішення проблеми можуть бути різними – від звичайної консультації, якщо йдеться про отримання оперативної інформації, до ініціювання відповідних запитів, листів і звернень на держоргани влади", – розповідає керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. За його словами, часто для ефективного вирішення питання використовуються громадська та інформаційна підтримка, підключення зацікавлених учасників (наприклад, підприємців, що представляють один сектор економіки), можливості нормативно-правового врегулювання. При цьому, якщо тактика захисту була вибудувана правильно, бізнесу вдається відстояти свої права в майже 80% випадків, кажуть профільні експерти.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

ПРОФІЛАКТИКА. Якщо ж бізнес хоче уникнути конфліктів, варто подбати про захист своїх прав ще на етапі підписання договорів. Тому юристи рекомендують підприємцям уважно ставитися до перевірки даних – наприклад, при купівлі майна. "У цьому випадку самостійно провести оцінку дуже складно, адже треба вивчити велику кількість різних реєстрів і вникнути в нюанси історії цього об'єкта. Причому неважливо, що купується – автомобіль, земля, квартира або обладнання, – зазначає старший партнер юрфірми "Правовест" Денис Шкіптан. – Адже при найгіршому сценарії підприємець може купити об'єкт, а потім отримати повідомлення, що він був проданий незаконно. В результаті об'єкт відберуть, а гроші ніхто не поверне, і доведеться звертатися до суду". Також юрист уточнює: обов'язково потрібно перевіряти дані про судові рішення і суперечки по об'єкту, обтяження і процедури банкрутств попередніх власників: "Також треба уточнити, чи немає боргових зобов'язань, де об'єкт виступає забезпеченням виплат. Не завадить дізнатися, чи є цей автомобіль в розшуку у поліції, чи є чи відкриті провадження у власнику-продавцю у виконавчу службу".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти