Радник Кубіва відповіла на заяви про "три програні справи в СОТ"

5 квітня 2019 19:55

Підласа нагадала, що вирішення спорів у СОТ має кілька етапів

Заяви про "три програні справи в СОТ" є передчасними і не відповідають дійсності.

Реклама

Про це заявила радник глави Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва Роксолана Підласа, коментуючи рішення панелі арбітрів Світової організації торгівлі у справі про обмеження транзиту українських товарів через територію РФ.

"Для СОТ природним є двоетапний розгляд суперечок: групою експертів і апеляційним органом. Звернення до апеляційного органу є усталеною практикою. Дві наші справи зараз розглядає апеляційний орган: Україна проти РФ про обмеження на імпорт вагонів і стрілочних переводів, а також РФ проти України щодо антидемпінгових мит по нітрату амонію ", – сказала вона.

Підласа додала, що результат розгляду по двох справах поки невідомий.

"Крім того, в справі щодо вагонів і залізничного устаткування група СОТ визнала, що РФ порушила свої зобов'язання в рамках СОТ, коли відмовилася визнавати сертифікати відповідності, видані в Білорусі і Казахстані", – зазначила радник.

Нагадаємо, в 2016 році президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким обмежив транзит українських товарів через російську територію в Казахстан і Киргизстан. У грудні 2018 року він продовжив обмеження до 1 липня 2019 року.

У тому ж році Україна поскаржилася в СОТ. Вона оцінила скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ в 35,1%.

Реклама

У п'ятницю, 5 квітня, в СОТ повідомили, що панель арбітрів винесла рішення на користь Росії у справі про обмеження транзиту українських товарів через територію РФ. У рішенні сказано, що вони не виявили порушень Росією її зобов'язань як за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі 1994 року, так і за угодою про приєднання до СОТ. У зв'язку з цим арбітри вирішили не давати ніяких рекомендацій Органу щодо вирішення спорів СОТ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти