Рада Оптового ринку електроенергії готує відповідь НАБУ у справі щодо розподілу коштів

16 березня 2018, 16:23

Член Ради ОРЕ Ярослава Помилуйко вважає, що згадані в запиті НАБУ рішення НКЕРКУ не суперечать чинному законодавству

Рада Оптового ринку електроенергії (ОРЕ) на своєму засіданні 16 березня 2018 року прийняла рішення надати відповідь на запит Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в рамках кримінального провадження про розподіл Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), засобів оптового ринку електроенергії (ОРЕ).

Рішення було прийнято членами ради одноголосно, повідомляють Українські Новини.

Член Ради ОРЕ, директор з економіки та фінансових питань ПАТ "Центренерго" Ярослава Помилуйко висловила думку, що згадані в запиті НАБУ рішення НКЕРКУ не суперечать чинному законодавству. За її словами, рішення про виділення коштів ОРЕ конкретним виробникам можуть прийматися "виходячи з фінансового стану компанії, необхідності закупівлі вугілля на проходження опалювальних сезонів і підготовки до наступних".

"Це дуже старий механізм. Всі авансові платежі, всі кредити розподіляються в рамках дії договору між членами оптового ринку. Там є окремий додаток, в якому (прописаний) алгоритм розподілу, в якому інструкції з розподілу", – зазначила вона.

За словами Помилуйко, рішення про виділення коштів по аналогічним механізмом раніше неодноразово приймалися на користь інших учасників ринку, не тільки теплової генерації.

"В залежності від фінансового становища компанії. Компанія звертається, фінансове становище їх розглядають і виділяють гроші", – сказала представник ОРЕ.

У свою чергу, директор Державного підприємства (ДП) "Енергоринок" Юрій Гнатюк, коментуючи резонансну тему в кулуарах Ради ОРЕ 16 березня, зазначив, що згадані рішення НКРЕКУ супроводжувалися рішенням Кабінету Міністрів України і зверненням ради ОРЕ. За його словами, правові підстави для згаданих рішень НКРЕКУ не відрізнялися від аналогічних рішень, які приймалися і раніше, в 2015 і 2016 роках.

"Правові підстави нічим не відрізнялися. Нічим не відрізнялися від 2015 або 2016 року", – сказав він.

Як повідомлялося, в березні видання "Наші гроші" поширило інформацію про те, що НАБУ в лютому 2018 порушило кримінальну виробництво, підозрюючи посадових осіб НКРЕКУ в преференціях для теплової генерації і, зокрема, компанії ДТЕК при прийнятті рішень про розподіл коштів ОРЕ.

Раніше ДТЕК зробив офіційну заяву, що компанія і її посадові особи не отримували офіційної інформації від слідчих органів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про порушення вказаної кримінальної виробництва. У компанії також відзначили, що розподіл коштів оптового ринку відбувається виключно на підставі укладеного в листопаді 1996 року договору між членами ОРЕ, в якому базовим алгоритмом є оплата вартості закупленої електроенергії в рівній пропорції кожній енергогенеруючій компанії. У той же час цей договір між членами ОРЕ допускає зміну НКРЕКУ цього алгоритму: при виникненні надзвичайної ситуації, за рішенням Ради ринку, відповідно до рішень і доручень Кабміну.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти