Рада директорів МВФ може розглянути українське питання в липні

19 травня 2016, 08:23

МВФ у липні розгляне результати українських реформ на раді директорів

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в липні може розглянути питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF, повідомляється в прес-релізі МВФ, експерти якого 10-18 травня працювали в Києві в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF, з посиланням на голову місії Рона Ван Рудена (Ron Van Rooden).

Реклама

За його словами, місія досягла згоди на рівні експертів з представниками органів влади щодо заходів, необхідних для завершення другого перегляду в рамках програми EFF, які повинні бути затверджені керівництвом МВФ і радою виконавчих директорів Фонду.

"Неухильне виконання структурних та інституційних реформ у даний час є критично важливим для перетворення нещодавно досягнутого підйому на стабільне й істотне зростання, а непохитна рішучість у боротьбі з корупцією стає "лакмусовим папірцем" здатності уряду зберегти широку внутрішню і міжнародну підтримку своєї політики. Тому важливо, щоб влада зміцнила свої зусилля для закріплення фіскальної та фінансової стабільності, рішучого підвищення прозорості та забезпечення верховенства закону, а також для реформування великого і неефективного сектору державних підприємств. Реалізація рішучих заходів у цих сферах прокладе шлях для винесення результатів перегляду на раді виконавчих директорів МВФ, що очікується в липні 2016 року", – сказав глава місії.

Відкрита в березні цього року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншей у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

В тренді
Доставка пенсій через "Укрпошту" все-таки залишиться, але не скрізь

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші, частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших коштів традиційно став Нацбанк.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти