Співпраця з НАТО допоможе розвитку українського ОПК – Горбулін

6 травня 2015, 17:43

Україна серйозно пригальмувала в питаннях стандартизації при переході на норми, які використовуються в системах озброєнь країн НАТО, зазначив радник президента

Вирішення актуальних завдань національного оборонно-промислового комплексу (ОПК) в умовах поточних викликів територіальної цілісності та суверенітету України може бути прискорене за рахунок використання існуючих можливостей військово-технічного співробітництва (ВТС) з країнами-членами НАТО. Про це заявив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Володимир Горбулін.

Реклама

"Україна сьогодні перебуває у цейтноті – і в просторі, і в часі – з точки зору захисту своєї незалежності", – констатує радник глави держави, оцінки якого оприлюднить в середу Центр дослідження армії, роззброєння і конверсії (ЦДАКР).

У цих умовах, зазначає Горбулін, першорядне значення має максимально ефективне використання всіх існуючих можливостей для створення зразків озброєнь і військової техніки, здатних протистояти російському агресору на сході країни, тоді як "робота з країнами НАТО, з їх оборонними компаніями, може стати дуже серйозним імпульсом , який допоможе нам в короткий термін вирішити цілий ряд завдань національного ОПК".

"Звичайно, у нас є проблеми. Ми серйозно пригальмували в питаннях стандартизації при переході на параметри і норми, які використовуються в системах озброєнь країн НАТО. Наше законодавство поки що не дозволяє зводити в єдиний пул приватні і державні підприємства", – відзначає експерт.

"Важливо, що зараз в цьому плані у нас намітився певний прорив, щонайменше, в бажаннях змінити ситуацію на краще", – підкреслює радник глави держави.

Реклама

За словами Горбуліна, Україна гідна "серйозного військово-технічного співробітництва на будь-якому міжнародному рівні". "Переконаний, що і президент, і Рада національної безпеки і оборони в цьому плані налаштовані дуже конструктивно", – відзначає він.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

Реалізація намічених спільних із Заходом програм в ОПК може вступити в нову фазу вже після затвердження Стратегії національної безпеки, Воєнної доктрини, відповідної програми реформування оборонного комплексу, не виключає Горбулін.

Раніше повідомлялося, що підприємства ДК "Укроборонпром" почнуть перехід на стандарти НАТО у виробництві зброї.

Для цього фахівці Концерну, спільно з Міноборони України та представниками НАТО, розробили "Дорожню карту реформування системи стандартизації в оборонній сфері на 2015-2018 рр.".

Раніше підприємства "Укроборонпрому" отримали доступ до Головного каталогом НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics), який допоможе підприємствам українського ОПК швидше знаходити необхідні для виробництва озброєння комплектуючі.

Реклама

Нагадаємо, "Укроборонпром" – це більше 100 підприємств оборонно-промислової галузі, на яких працюють близько 60 тис. осіб.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти