Сорос закликав кредиторів частково списати борги України

13 серпня 2015, 22:17

Цей заклик міститься в його колонці в The Wall Street Journal

Інвестор Джордж Сорос, чий стан Bloomberg оцінює в $28,2 млрд, виступив за часткове списання міжнародними кредиторами державного боргу України.

Реклама

Цей заклик міститься в його колонці в The Wall Street Journal.

Сорос вважає, що підірвана війною економіка України не впорається з борговим навантаженням. На частку запозичень в іноземній валюті припадає $19 млрд, пише він.

Фінансист підкреслив, що суверенні дефолти дорого обходяться як кредиторам, так і позичальникам, які після цього тривалий час зазнають труднощів із залученням коштів.

Сорос поскаржився, що для держав не передбачено "контрольоване" банкрутство за зразком Розділу 11 Кодексу про банкрутство США. Він дозволяє компаніям продовжувати роботу і дає частковий захист від вимог кредиторів. Останні отримують можливість у результаті реструктуризації бізнесу під зовнішнім контролем повернути більше коштів, ніж це можливо в разі ліквідації підприємства.

Реклама

При цьому Сорос пояснив, що вартість дефолту зростає, як правило, тільки в тих випадках, коли позичальник і кредитор довго не можуть домовитися.

Для прикладу він навів південноамериканські країни у 1980-і роки і нинішню боргову кризу Греції. Якщо ж сторонам вдається домовитися швидко, це позитивно впливає як на кредиторів, так і позичальників.

Крім того, для держав, на думку Сороса, основну проблему представляє не дефолт, а його першопричина — криза в економіці.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

Інвестор звернув увагу читачів на те, що голова найбільшого власника українських облігацій — фонду Franklin Templeton — Ніколас Брейді раніше був міністром фінансів США. На цій посаді він підтримував досягнення банками-кредиторами домовленостей з країнами-позичальниками, які погоджувалися провести реформи.

Зараз, за оцінкою Сороса, Брейді, навпаки, підтримує жорсткі дії по відношенню до Києва, виступаючи проти списання боргів.

Реклама

Уряд України, зазначає впливовий колумніст, вживає зараз якраз всі ті заходи, які у 1980-х роках рекомендував Брейді латиноамериканським державам. Мова йде про боротьбу з корупцією, реформи судової системи, розвиток сільського господарства. Крім того, Київ намагається домогтися більшої інтеграції з Євросоюзом і знизити залежність від російського газу.

"Якщо зниження держборгу допоможе уряду досягти цих цілей, то інвестори повинні самі добиватися цього кроку. Якщо дефолт — це єдина можливість домогтися скорочення заборгованості, то інвестори повинні вітати дії України, а не опиратися їм", — пише Сорос.

Сорос раніше неодноразово у своїх публічних виступах, інтерв'ю та колонках виступав з критикою західних держав, які, на його думку, не надають Україні достатню підтримку. У березні в інтерв'ю Bloomberg він закликав Міжнародний валютний фонд виділити більше коштів. У тому ж місяці він пообіцяв інвестувати в Україну $1 млрд.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти