Угода про перемир'я на Донбасі і поліпшення економічних показників: підсумки тижня

В Україні стало менше населення, а Нацбанк знизив облікову ставку

Суспільство

Скоротилася до 42,03 млн осіб чисельність населення України станом на 1 червня. На початок року налічувалося 42,15 млн осіб. За даними Держстату, на 100 померлих припадає 49 новонароджених. За п'ять місяців в Україні померло 260,9 тис. осіб, а народилося – 126,7 тис. осіб.

Уряд схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року. Вона визначає стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких буде спрямована реалізація державної мовної політики, і охоплює практично всі сфери суспільного життя.

Реклама

Представники Тристоронньої контактної групи разом з представниками ОРДЛО домовилися про припинення вогню з 21 липня, доступ ОБСЄ до всієї території України і деполітизацію окупованого Донбасу.

Поліція взяла під цілодобову охорону кожну зі 199 окружних виборчих комісій. Всього з початку виборчого процесу територіальними органами Нацполіції зареєстровано 5308 заяв та повідомлень, пов'язаних з виборами. В основному вони пов'язані з незаконною агітацією (3135) або підкупом виборців (605). Працівниками Державтоінспекції зафіксовано по 148 повідомлень про скоєння хуліганства або пошкодження майна.

91,1 тонни гуманітарної допомоги Міжнародний Комітет Червоного Хреста доставив в окремі райони Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Через КПВВ "Новотроїцьке" прослідувало п'ять вантажних автомобілів з медичним обладнанням, гігієнічними та продуктовими наборами.

Реклама

66,5% українців вважають Росію країною-агресором. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Не вважають так 23,9%.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про святкування 28-ї річниці Незалежності України. Військовий парад у ньому не згадується. Кабмін повинен розробити план заходів, в якому буде передбачено урочисте підняття прапора, покладання квітів до пам'ятників, тематичні наукові конференції, "інформаційно-освітні та патріотично-виховні заходи", молебень за Україну.

14 липня в Києві було зафіксовано рекордну кількість опадів для цього дня за всю історію спостережень – 36 мм. Максимальна кількість опадів у Києві за день випала 20 липня 1902 року – 103 мм.

Реклама

До 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 стане обов'язковим при вступі на бакалавра. Такі зміни передбачає концепція розвитку англійської мови в університетах, розроблена Міносвіти.

Близько 1 млн українців потрапили з початку року до Єдиного реєстру боржників, повідомив Опендатабот. Боржникам з реєстру можуть заборонити виїзд з країни, відмовити у відкритті поточних рахунків у банку, скасувати запити на відчуження майна та відмовити в наданні будь-яких нотаріальних послуг.

31 працівник Національної поліції і 13 військовослужбовців Нацгвардії в даний час беруть участь в міжнародних миротворчих місіях у Кіпрі, Косово, Південному Судані та Демократичній Республіці Конго.

56 105 осіб з початку року захворіли в Україні на кір – 26358 дорослих і 29727 дітей, а від ускладнень кору померло 18 осіб.

Конституційний суд визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки" (закон про декомунізацію).

16 липня набув чинності "мовний" закон. Він встановлює, що єдиною державною (офіційною) мовою в країні є українська – і вона обов'язкова для органів державної влади та громадських сфер на всій території держави.

НАПК виявило порушення в 53 звітах політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за I квартал 2019 року.

Вирішив замінити 12 послів за кордоном президент Володимир Зеленський через те, що вони займають свої посади значно більший термін, ніж традиційний для української дипломатії (в середньому 4-5 років).

233 347 українців змінили місце голосування для участі в позачергових парламентських виборах. З них 2166 осіб – з окупованого Криму, 35780 – з Донецької області і 17370 – з Луганської.

9722 українських туристів у 2018 році відпочили на Мальдівах, що дозволило Україні увійти до ТОП-20 країн Європи, туристи з яких найбільше відвідують цю країну. Зростання турпотоку з України за підсумками минулого року в порівнянні з 2017 роком склало 17,6%. З січня по травень 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, українських туристів на Мальдівах було більше на 8,3%.

З 2020 року Кабінет міністрів запустить Єдину інформаційно-аналітичну систему управління соціальною підтримкою населення (E-Social). Систему повинні наповнити інформацією до 30 вересня 2020 року.

Оштрафувала 652 підприємства Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у січні-червні на суму близько 6,8 млн грн за порушення законодавства в сфері безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини. Вона провела 11 тис. перевірок у сфері безпеки та окремих показників якості харчових продуктів і 1,5 тис. перевірок – у сфері ветеринарної медицини.

Економіка

"Нафтогаз України" розрахував нову ціну природного газу для потреб населення, яка діятиме в липні – 4 905,67 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і транспортних витрат). У порівнянні з червнем, це нижче на 11,7%. У червні вартість газу була знижена на 7,3% в порівнянні з травнем.

Знизив з 17,5% до 17% річних облікову ставку Національний банк з 19 липня. На минулому ставка утримувалася з кінця квітня-2019.

На рівні 5,5 тис. грн буде встановлена ​​мінімальна заробітна плата на 2020 рік – про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Підвищив з 2,5 до 3,0% Національний банк оцінку реального зростання економіки в поточному році, в наступному – з 2,9 до 3,2%. Поліпшення прогнозу пов'язане зі стійким внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі і очікуваним збільшенням врожаю зернових.

Читайте також:

11,3 млн пенсіонерів за даними Пенсійного фонду, налічувалося 1 липня в Україні, а середня пенсія становила 3005,96 грн.

Чорнобильська АЕС відновила промислову експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів після його модернізації. За тиждень роботи на заводі підготовлено 34 упаковки готового продукту, тоді як до відновлення його експлуатації було виготовлено всього 63. Протягом першого півріччя промислової експлуатації заводу планується освоєння проектної потужності в обсязі 10 упаковок на добу.

Збільшили кількість обслужених туристів у 1,6 рази до 4,557 млн ​​осіб українські турагенти і туроператори в 2018 році. Про це повідомила Державна служба статистики. З цієї кількості іноземні туристи склали 76 тис. осіб. 4,02 млн туристів прямували за кордон. Послугами внутрішнього туризму скористалися 457 тис. осіб.

Кабмін встановив механізм грошової компенсації за зруйноване в результаті збройної агресії Росії на сході України приватне житло. Граничний розмір компенсації – 300 тис. грн.

131,4 млрд грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування надійшло в бюджет у січні – червні. Це на 21,9% більше в річному вираженні.

Експортувала 1,7 млн ​​тонн зернових культур Україна з початку 2019-2020 маркетингового року на 17 липня, що в 2,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Зріс на 2,2 млрд грн обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП за підсумками щотижневого аукціону 16 липня, або на 3,3%, до 67,1 млрд грн. У порівнянні з початком року обсяг вкладень нерезидентів в українські державні облігації зріс на 60,7 млрд грн, або майже в 11 разів. Поточний обсяг ОВДП в портфелі нерезидентів досяг 8,8% від їх загального обсягу в обороті, в той час як на початок року було менше 1%.

Рекордні 50,4 млн тонн зернових, зернобобових та борошна експортувала Україна за результатами 2018-2019 маркетингового року – на 10,5 млн тонн більше, ніж у минулому маркетинговому році.

ДФС прийняла 179 рішень про надання платникам розстрочки ПДВ при ввезенні на митну територію України обладнання для власного виробництва. Всього станом на 1 липня платниками в митниці подано 313 заяв про надання розстрочки по сплаті ПДВ. Розглянуто 307 заяв, з яких по 80 видані відмови через недотримання обов'язкових вимог. 48 заяв відкликані самими платниками.

Україна продовжила на 2020 рік дію заборони на постачання в країну значного переліку російських товарів, вперше введеного наприкінці 2015 року в якості заходів на обмежувальні заходи з боку Російської Федерації.

58,6 млрд грн податків і дивідендів група "Нафтогаз України" в січні-червні сплатила до державного бюджету. Це склало 15,9% загальних доходів держбюджету за шість місяців. НАК "Нафтогаз України" і компанії, що входять до неї, в 2018 році сплатили 137,8 млрд грн податків і дивідендів, що на 27,2% більше, ніж у 2017 році.

Отримала реєстрацію як юридична особа новостворена Державна митна служба України. Наступними етапами в створенні нової митниці стануть затвердження структури та штатного розкладу, створення територіальних органів, переведення працівників у нову службу. Після цього Кабінет міністрів зможе прийняти розпорядження про покладання обов'язків на нову службу.

Збільшився на 19% експорт продукції українського агропромислового комплексу в січні-червні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 10,2 млрд доларів, повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу". При цьому імпорт агропропродукції збільшився на 9% і склав 2,7 млрд доларів.

Склав 2,63 млрд доларів дефіцит зовнішньої торгівлі товарами України за січень-травень, що на 27,4% більше дефіциту за аналогічний період минулого року. Експорт товарів за цей період зріс на 7,4% – до 20,9 млрд дол., імпорт – на 9,3%, до 23,53 млрд дол.

Скоротився на 1,6% обсяг готівки в обігу поза банківською системою в червні в порівнянні з показником на початок року – до 393,8 млрд грн. У НБУ вважають, що це пов'язано зі стабільним зростанням популярності безготівкових розрахунків.

Склала 196,45 дол. за 1 тис. куб. м середня ціна імпортного природного газу в Україні в червні, що на 8,7% менше, ніж у травні – такі дані наводить ДФС.

Намолотили 17,4 млн тонн ранніх зернових з площі 5,1 мільйона га українські аграрії станом на 15 липня, повідомили в Мінагрополітики та продовольства.

33 млрд грн Міністерство фінансів залучило до державного бюджету, розмістивши облігації внутрішньої державної позики. Це найбільше розміщення 2019 року. При цьому ставки прибутковості знижені по всіх інструментах, особливо по тримісячних ОВДП у гривні – 17,0% (зниження на 24 базисних пункту), по однорічних ОВДП в доларах – 6,5% (зниження на 50 б.п.), по дворічних ОВДП в доларах – 7% (зниження на 50 б.п.).

Надійшло 118 млрд грн податку на доходи фізичних осіб в січні – червні до зведеного бюджету. Це на 21,6% більше, ніж за відповідний період минулого року.

10,4 млрд грн військового збору надійшло в I півріччі в державний бюджет, що на 22% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Збільшив на 25% російський "Газпром" через зупинку на ремонт двох ниток "Північного потоку" транзит газу в Європейський Союз через територію України – на 60 млн куб. м на добу.

Читайте також:

Світ

Європейський парламент закликав Євросоюз, його органи і країни-члени ЄС бути готовими до введення нових санкцій проти Росії в разі продовження порушення нею міжнародного права. За відповідну резолюцію проголосували 458 депутатів Європарламенту.

Апеляційний суд Амстердама і Окружний суд Люксембургу вирішили відхилити апеляції "Газпрому" на примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території цих країн і стягнення з "Газпрому" активів на користь "Нафтогазу".

Читайте також:

Минулий місяць став найспекотнішим червнем у світі за останні 140 років, повідомило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Середня температура повітря в світі в червні 2019 року склала 16,4 градуса за Цельсієм, що на 0,9 градуса вище середнього червневого показника з кінця XIX століття.

МВФ прийшов до висновку, що нинішній курс долара США значно завищений. З урахуванням основних короткострокових економічних індикаторів курс долара завищений на 6-12%. У той же час курси євро, японської ієни і китайського юаня знаходяться на прийнятному рівні.

Висадив в Амазонії за 20 років 2 млн дерев бразильський фотограф Себастьян Сальгадо, який разом з соратниками відроджує природу регіону. В результаті ціла екосистема була відновлена ​​практично з нуля.

Штраф у розмірі рекордних 5 млрд доларів схвалила Федеральна торгова комісія США для Facebook в рамках справи про витік особистих даних 87 млн ​​користувачів (і використання їхньою компанією Cambridge Analytica).

Зросла на 6,2% в річному вираженні економіка Китаю за підсумками другого кварталу 2019 року. Зростання ВВП за підсумками першої половини року виявилося мінімальним за всю історію спостережень – з березня 1992 року, склавши 6,3%. За підсумками 2018 року темпи зростання економіки КНР виявилися на мінімальному рівні з 1990 року (6,6%).

Спущений на воду перший атомний підводний човен проекту "Барракуда" у Франції. Проект розроблявся з початку 2000-х років. В цілому французькі військові мають намір прийняти на озброєння шість таких підводних човнів.

Апеляційний суд Амстердама не зміг вирішити суперечку про "скіфське золото" і запросив додаткову інформацію у сторін: України і музеїв Криму. Остаточне рішення суд може винести через 6-9 місяців.

820 млн осіб у світі стикалися в минулому році з проблемою голоду і недоїдання, свідчать дані ООН. У 2017 році таких було 811 млн осіб. Приблизно кожна дев'ята людина в світі страждає сьогодні від голоду. З 2016 року кількість людей, які страждають в світі від голоду, постійно зростає.

30% росіян вважають Україну братською країною

Проклав 1628 кілометрів газопроводу "Північний потік – 2" по дну Балтійського моря "Газпром" – 66,3% від його загальної протяжності.

12 вересня 2019 року директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард залишить свій пост. Вона стане головою Європейського центрального банку.

Tesla прибрала з продажу найдешевші моделі. Ними виявилися "народні" версії (Standard Range) седана Model S і кросовера Model X. В результаті початкова вартість Model S в США збільшилася з 75 000 до 79 990 доларів, а Model X – від 81 000 до 84 990 доларів.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,66
25,59
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,54
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

64593.74

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3516.49

Litecoin (LTC)

74.11

Ripple (XRP)

0.49

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти