Угода "Нафтогазу" і "Газпрому": в Європі зняли арешти з російських активів

21 січня 2020, 09:36

На початку січня "Нафтогаз" і "Газпром" врегулювали питання, пов'язані з арештами активів

/ Фото: Сьогодні

Зняті арешти активів "Газпрому" за позовами "Нафтогазу України" в Великій Британії, Люксембурзі, Нідерландах. Про це повідомила російська компанія.

Реклама

"Згідно з підтвердженням від місцевих консультантів, отриманим ПАТ "Газпром" 20 січня 2020 року, арешти і забезпечувальні заходи, вжиті в Англії і Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі на вимогу НАК "Нафтогаз України" на підставі Арбітражного рішення Торгової палати Стокгольма №V 2014/129 від 28 лютого 2018 року, були зняті", – йдеться в повідомленні.

У Великій Британії зобов'язання суду (Undertakings) "Газпрому", South Stream Transport BV і Blue Stream Pipeline Company BV були припинені наказом англійського суду від 14 січня 2020 р. Юридична компанія "ДЛА Пайпер Лондон" підтвердила, що це є достатнім для припинення зобов'язань суду в Англії.

У свою чергу, в "Нафтогазі" уточнили, що ці арешти накладалися на активи "Газпрому" в різних юрисдикціях, щоб змусити росіян заплатити борг. "Ми отримали 2,9 млрд дол. Грошима від "Газпрому" 27 грудня 2019 року. Борг стягнуто", – заявили в компанії.

Адвокати "Нафтогазу" направили 10 січня 2020 р. листи на адресу адвокатів "Газпрому" і нідерландських компаній групи "Газпром" про зняття арештів в Нідерландах. "ДЛА Пайпер Амстердам" підтвердила, що це є достатнім для зняття арештів в Нідерландах. Інформація про зняття арешту акцій відображена в реєстрі акціонерів South Stream Transport BV.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну
Реклама

11 січня 2020 року "Нафтогаз" і "Газпром" підписали акти про відкликання вимоги (Withdrawal of action) щодо арештів від 15/22 лютого 2019 року і 26/31 липня 2019 року. Адвокати "Нафтогазу" 13 січня 2020 року направили листи, що додаються, на адресу люксембурзьких банків і компаній, щодо яких були прийняті арешти 15/22 лютого 2019 року і 26/31 липня 2019 року адвокати Arendt & Medernach підтвердили, що ці дії є достатнім для зняття арештів в Люксембурзі за умови зняття банками і компаніями обмежень, накладених ними на підставі арештів.

Як відомо, 30 грудня 2019 року переговори Росії і України про транзит газу завершилися підписанням контракту. Сайт "Сьогодні" вже розповідав про те, що отримає Україна від укладення нової угоди про транзит. Основою газового компромісу стало положення, що "Газпром" заплатить 2,9 млрд доларів – компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу – живими грошима, а не газом. А Україна, в свою чергу, відмовиться від подальших позовів до "Газпрому" на суму близько 12 млрд доларів. Крім того, сторони обнулили всі судові претензії один до одного.

Ще 27 грудня "Нафтогаз" підтвердив отримання грошей від "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти