Відв'язати соцвиплати від прожиткового мінімуму: експерт оцінив ідею Кабміну

13 жовтня 2019, 09:29

Передбачається, що пенсії і допомога малозабезпеченим будуть розраховуватися, як раніше

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська запропонувала відв'язати від прожиткового мінімуму в Україні більше 150 видів соціальних виплат і фінансових показників. Винятком будуть лише пенсії і допомога малозабезпеченим сім'ям.

Реклама

Передбачається, що розмір інших виплат встановлюватимуть абсолютних цифрах щороку при прийнятті бюджету. В цілому це призведе до економії грошей в держбюджеті, вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, в уряді розуміють, що прожитковий мінімум не є таким за своєю суттю.

"Більш того – ми маємо сьогодні нонсенс, коли Мінсоцполітики щомісяця вивішує на своєму офіційному сайті відповідно до чинного законодавства розрахований прожитковий мінімум, виходячи з фактичної ціни трьох споживчих кошиків, які, власне, і повинні формувати прожитковий мінімум. За їхніми розрахунками, прожитковий мінімум – 4100-4200 грн. І виходить досить цікава річ, коли говоримо прожитковий мінімум – ми не розуміємо, про який конкретно прожитковий мінімум йдеться. Тим більше що є ще розрахунок Федерації профспілок України, прожитковий мінімум у них – 5500 грн. Тому зародилася ідея те, що прописується в бюджеті, не називати "прожитковим мінімумом". Назвати його інакше", – зазначив він.

В цьому і суть ініціативи – прожитковий мінімум встановлювати відповідно до розрахунку, а в бюджеті закладати умовну суму на компенсацію витрат по існуванню людини, каже економіст.

Таким чином, відв'язуючи виплати від прожиткового мінімуму, держава не зобов'язується виплачувати суму, яка покриває базові потреби людини.

"Коли в бюджеті закладається прожитковий мінімум, тоді всі суми танцюють від прожиткового мінімуму. У чому генеральна ідея? Всі ці соцвиплати мають на меті одне – підтримати людське життя. Це зробити можна тоді, коли ви даєте суму, яка порівнянна з розміром прожиткового мінімуму <...> Цей відрив погубить основну ідею, яка власне і формувалася в процесі установки взаємозв'язку між цими виплатами та прожитковим мінімумом", – сказав експерт.

Реклама

Нагадаємо, представник уряду у Верховній Раді Ірина Верещук заявила, що Міністерство фінансів має намір протягом 2020 року підвищити розмір прожиткового мінімуму, закладений в законопроекті про держбюджет на наступний рік, вдвічі – майже до 4,5 тис. грн.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня підвищився прожитковий мінімум для працездатних осіб до 2007 грн.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти