Соціальна допомога: до законів введуть нову категорію населення

14 січня 2020, 11:45

Олександра Романюк Олександра Романюк

До українського законодавства уводиться поняття: "непрацююча працездатна особа"

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН / Фото: Вiталiй Лазебник, Сьогодні

У Верховній Раді розглядається законопроєкт, який змінює підхід до надання допомоги малозабезпеченим. Тепер соцслужби мають тільки розраховувати суму виплат, а й стимулювати малозабезпечені сім'ї швидше набувати "економічну самостійність", про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Реклама

Законопроєкт декларує, що соціальною допомогою тепер вважатиметься не тільки грошова допомога соціально незахищеним сім'ям, а й сприяння їхній зайнятості та економічній самостійності. Така зміна має бути внесена до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

До українського законодавства вводиться нова категорія населення – "непрацююча працездатна особа". До таких належатимуть люди працездатного віку з числа членів малозабезпеченої сім'ї, які за станом здоров'я здатні до активної праці, однак не працюють, не служать і не вчаться. "Працездатні, але не працюють" – це, наприклад, люди, які працюють без офіційного працевлаштування, випускники вузів, які не можуть влаштуватися на першу роботу, люди передпенсійного віку, яких найчастіше також відмовляються працевлаштовувати офіційно, домогосподарки тощо.

За чинним законодавством, сім'ям, де є непрацюючі працездатні особи, державна допомога не призначається. А ось в законопроєкті №2494 йдеться про те, що такі родини зможуть звертатися за соцдопомогою. Виноситимуть рішення щодо таких питань держадміністрації або виконкоми. Але спочатку представники нанесуть візит до такої сім'ї і складуть "Акт обстеження матеріально-побутових умов". Якщо сім'я буде визнана такою, що потребує, соціальна допомога може бути призначена. Не виключено, що в меншому розмірі, ніж для тих сімей, де всі працездатні члени працюють, але все-таки шанс отримати таку допомогу з'явиться.

Втім, не варто розраховувати, що держава так просто платитиме з бюджету гроші тим, хто може працювати, проте з якихось причин не працює. Не виключено, що таких людей змусять "відпрацьовувати" отриману соціальну допомогу на... неоплачуваних роботах .

Реклама

Законопроєкт №2494 вводить норму про те, що непрацюючі працездатні особи можуть залучатися до "безкоштовних робіт тимчасового характеру". Зараз до суспільно корисних робіт, які зазвичай виконують комунальні служби або замовляють підприємства інших форм власності, дозволено залучати студентів (у вільний час) і офіційних безробітних, тобто тих, хто перебуває на обліку в центрах зайнятості. Однак такі роботи зазвичай оплачуються. Непрацюючим працездатним особам доведеться трудитися безкоштовно, виконуючи тимчасові роботи, які організовують місцеві виконкоми (наприклад, на суботниках).

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

Експертне управління Верховної Ради в коментарі до законопроєкту зазначає, що безкоштовні роботи навряд чи сприятимуть досягненню економічної самостійності.

У нинішній редакції законопроєкту норма про безкоштовні роботи схожа, швидше, на спробу змусити "нероб" відпрацювати гроші, отримані у вигляді державної соцдопомоги.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Законопроєкт про соціальну допомогу: гроші від держави змусять відпрацьовувати".

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, як вирішили перевіряти тих, хто отримує соціальну допомогу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти