ЗМІ "розсекретили" нові вимоги МВФ до України

16 вересня 2016, 16:53

Більшість "маяків" фонду стосується пенсійної реформи

Міжнародний валютний фонд (МВФ) 14 вересня схвалив виділення Україні третього траншу кредиту в 1 млрд доларів в рамках програми розширеного фінансування (EFF), підписаної в 2015 році.

Реклама

Видання "Апостроф" пише, що в оновленій редакції меморандуму про співпрацю України з МВФ міститься ряд умов, так званих "маяків", які фонд висунув Україні для отримання наступного траншу.

  • Значна частина нових вимог МВФ пов'язана з пенсійною реформою, стверджує видання. Фонд вважає за необхідне консолідувати пенсійне законодавство, яке сьогодні складається з двох десятків окремих документів.

Згідно з наявною у видання інформації, Україні потрібно в грудні 2016 р. прийняти закон, який би передбачав поступову зміну пенсійного віку. При цьому новий вік для виходу на пенсію не вказано.

В цьому законі також слід передбачити скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії.

Серед інших вимог до пенсійної реформи – встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій, забезпечення більш тісної зв'язки між пенсійними внесками та розміром пенсії, що має, в свою чергу, стимулюватиме громадян декларувати свої реальні доходи.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Реклама

Крім того, передбачається, що фінансування різних категоріальних надбавок до трудових пенсій буде передано від Пенсійного фонду до держбюджету. Крім того, передбачаються скасування спецпенсій і створення умов для запровадження накопичувальної системи пенсій (на додаток до існуючої солідарної системи).

  • Ще однією вимогою є введення до кінця жовтня тимчасового механізму коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі, на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.
  • До кінця жовтня Кабінет міністрів повинен затвердити і опублікувати перелік державних підприємств, визначивши, які з них залишаться в держвласності, які будуть приватизовані, а які – ліквідовані. До кінця грудня мають бути прийняті законодавчі зміни для більш прозорої приватизації.
  • Також до жовтня всі високопоставлені чиновники повинні подати електронні декларації про своє майно за 2015 рік, і до цих даних буде забезпечений вільний доступ на єдиному веб-сайті.
  • До кінця вересня уряд має подати до парламенту законопроект про обіг сільськогосподарських земель та прийняти закон, що підсилює норми Цивільного процесуального кодексу та Господарсько-процесуального кодексу щодо внутрішніх транзакцій і арешту банківських рахунків.
  • В кінці листопада 2016 року, відповідно до умов меморандуму, парламент повинен прийняти законодавство про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), яке отримає широкий спектр повноважень, що дозволяє йому не залежати від інфраструктури інших відомств.

Також МВФ дав прогноз розвитку економіки України до 2021 року, згідно з яким зростання ВВП України в 2017 році може скласти 2,5%, в 2018 р. – 3, в 2019 р. – 3,5, в 2020 і 2021 роках – 4%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти