ЗМІ: Експерти Європейської асоціації вугілля позитивно оцінили методику "Роттердам +"

31 січня 2019, 12:53

У EURACOAL відзначили, що індекс API2 є найкращим індикатором зміни цін на вугілля для України з таких причин

Європейська асоціації вугілля та лігніту (EURACOAL) погодилася з тим, що формула "Роттердам+" лише сприяла приведенню українського ринку у відповідність до вимог ЄС. Про це пише "Обозреватель" в статті "Заслужений плюс: чому Роттердам + викликав істерику у його супротивників".

Реклама

"Європейська асоціації вугілля та лігніту (EURACOAL) погодилася з тим, що формула" Роттердам + "лише сприяла приведення українського ринку у відповідність до вимог ЄС і була, мабуть, єдиною можливістю здійснити перехід від старої системи до європейської в умовах, що склалися. Так чи інакше, була необхідна присутність регулятора. За словами глави НКРЕКУ Оксани Кривенко, за два роки стримування зростання цін вдалося заощадити близько 40 млрд грн, не кажучи вже про стратегічну безпеку, підтверджену практикою на початку 2017 року, коли поставки вугілля з українських шахт виявилися заблоковані, але на стабільності роботи енергосистеми це ніяк не позначилося".

Як пише видання, прийняття квазіринкових механізмів було обумовлено претензією з боку ЄС, який вимагав переходу до вільного ціноутворення ще з 2012 року, коли Україна приєдналася до Енергетичного Співтовариства та взяла на себе зобов'язання поступово адаптувати своє законодавство до норм так званого "третього енергопакету" ЄС.

Як повідомлялося, в серпні 2018 року Європейська асоціація вугілля та лігніту підготувала звіт щодо формули Роттердам +. "Механізм ціноутворення на вугілля в Україні базується на індексі API2 (хаб Північно-Західної Європи) з додаванням транспортування з ARA (цінової регіон Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен), що є обґрунтованим підходом", – йдеться оприлюдненому звіті.

У EURACOAL відзначили, що індекс API2 є найкращим індикатором зміни цін на вугілля для України з таких причин: це найбільш ліквідний індекс в світі; він високо прозорий; він незалежно перевіряється і включає велику кількість цін, що надаються як покупцями, так і продавцями; це індекс з доставкою, який явно дає більш конкурентну ціну, ніж FOB-ціни, які відображають ціноутворення тільки в одному місці; Україна є частиною Європи, тому локацією є відповідний торговий басейн (Атлантичний / Середземноморський).

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Реклама

Як зазначено в звіті, майже весь вугільний бізнес Європи здійснюється з прив'язкою – прямо або опосередковано – до індексу API2. Даний індекс також широко використовується для розрахунку фінансових операцій, за рахунок чого учасники можуть хеджувати цінові ризики.

Відзначимо, формула "Роттердам +" була введена Постановою НКРЕКУ №289 від 03.03.2017 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії". Згідно з даною постановою, в ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен)

23 серпня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) скасувала формулу "Роттердам +" через початок дії нового ринку електричної енергії.

Європейська асоціація вугілля та лігніту – EURACOAL – є зонтичною організацією європейської вугільної промисловості.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти