Скільки українці заробили на експорті горіхів: названі цифри за 2019 рік

18 грудня 2019, 06:05

На волоські горіхи припало більше половини всієї експортної виручки плодоовочевого сектора України за листопад 2019 року

Новий урожай волоських горіхів в Україні виявився вище за попередні очікування ринку, що позитивно позначилося на обсягах експорту. Про це повідомляє East-Fruit.

Реклама

У листопаді поточного року експорт волоських горіхів приніс 28,8 млн доларів валютної виручки – на 33,3% більше, ніж роком раніше.

Саме на волоські горіхи припало більше половини (51%) всієї експортної виручки плодоовочевого сектора України за листопад 2019 року.

При цьому обсяги експорту зросли ще істотніше в порівнянні з листопадом минулого року – на 62%. В цілому ж, за перші два місяці сезону 2019/20 (жовтень-листопад 2019 року) експорт волоських горіхів в натуральному вираженні виріс на 75%, а у вартісному – на 28%.

"Це говорить про чергове значне зниження середньої експортної ціни на волоський горіх. Така тенденція зберігається вже другий сезон поспіль і ставить під загрозу подальший розвиток цього бізнесу в Україні, особливо якщо враховувати зміцнення курсу національної валюти по відношенню до долара і євро, що ще більше знижує закупівельні ціни на волоські горіхи всередині країни. Зниження закупівельних цін, в свою чергу, зменшує мотивацію заготівельників і населення займатися збором, сушінням – адже основна част ь експортованих з України горіхів вирощується не в промислових садах ", – говорять аналітики.

Реклама

Як правило, експорт волоських горіхів з України сягає свого максимуму саме в листопаді кожного року, після чого починає знижуватися в міру зниження запасів горіха на складах експортерів. Найнижчий рівень експорту горіхів з України спостерігається щорічно в липні-вересні.

В тренді
Валютчики пішли на канікули: що буде з курсом долара до кінця травневих

"Поступово в Україні в плодоношення вступають промислові плантації волоських горіхів. При цьому точну площу таких плантацій в країні оцінити досить складно, однак відомо, що тільки в 2018 році було висаджено не менше 1,5 тис. га садів волоських горіхів, чому, частково, сприяло відновлення програми державної компенсації витрат на саджанці. Загальна ж площа промислових плантацій волоського горіха в Україні, за найскромнішими підрахунками, становить не менше 6 тис. га. А значить, в найближчі роки варто очікувати зростання пропозиції качест ських і більш дорогих волоських горіхів з України на експортні ринки", – вважають аналітики.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що в Україні працюють пункти прийому, які виплачують гроші за каштани, жолуді і горіхи.

А влітку в Києві трапився скандал через символ міста – каштан.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти