Скільки Україна зайняла у МВФ при Ющенку, Януковичу і Порошенку: інфографіка

27 вересня 2016, 14:02

Україна співпрацює з фондом з 1994 року

Співпраця України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) триває вже 22 роки і включає шість етапів. І якщо при Леоніді Кучмі країна практично не брала гроші у кредиторів, то найбільше коштів було отримано в останні роки, пише "Слово і Діло".

Реклама

На першому етапі співпраця проходило в рамках програми МВФ "Механізм фінансування системних перетворень" (1994-1995 роки). Це був інструмент підтримки країн, які здійснювали перехід від планової економіки до вільного ринку. Україна користувалася кредитною лінією обсягом $ 760 мільйонів.

Під час другого етапу (1995-1998 роки) Україна вже залучила $ 1,9 млрд на стабілізацію економічної ситуації. Умови фінансування в цей період переглядалися кілька разів, проте в березні 1998 року МВФ припинив програму, оскільки уряд не виконав умови Фонду щодо показника дефіциту Бюджету і максимальних темпів зростання грошової бази.

23386-1_ru_large

На третьому етапі (1998-2002 роки) Україна залучила $ 1,6 мільярдів. Уряду так і не вдалося впоратися із заборгованістю з відшкодування ПДВ і ліквідувати податкові привілеї для великих платників податків, як того вимагав МВФ. Були й інші невирішені проблеми. Але Україна домоглася початкових цілей програми. У 2001 році ВВП виріс на 9,1%, інфляція була на рівні 6,1%, а золотовалютних резервів вистачало вже майже на 8 тижнів імпорту.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

В ході четвертого етапу співпраці (2002-2008 роки) Кабінет міністрів серед прийнятних форм подальшого співробітництва України з МВФ вибрав програму "Попереджувальний стенд-бай". Однак в ході цієї програми співпраця звелася до рівня технічної допомоги, і реальних грошей Україна не отримувала, чому в чималому ступені сприяло економічне відновлення, яке переживала наша країна в середині нульових.

У 2008-2013 роках (п'ятий етап) програма розширеного фінансування передбачала $ 16 мільярдів. Україна повинна була вирішувати питання дефіциту Держбюджету, проблему цін на енергоносії і девальвувати гривню. На непопулярні заходи уряд Миколи Азарова йти не хотів, і Україна стрімкими темпами почала нарощувати державний борг і витрачати ЗВР. В цілому в рамках цієї програми Україна отримала три транші загальним обсягом близько $ 10,6 мільярдів.

На нинішньому етапі співпраці з МВФ програмою розширеного фінансування передбачено близько $ 17 мільярдів. До теперішнього часу країна отримала перший транш обсягом $ 5 млрд, другий – $ 1,7 млрд і третій – $ 1 мільярд.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти