Скільки Україна витрачає газу: в "Укртрансгазі" відзвітували про роботу з початку року

5 квітня 2018, 13:44

Імпорт газу з країн ЄС вдалося зменшити в два рази, а транзит російського газу через Україну різко виріс в березні, розповіли в компанії

За результатами першого кварталу 2018 року обсяги транспортування газу по території України з Росії в європейські країни склали 20,1 млрд куб. м, що на 3,1 млрд куб. м, або на 13,3%, менше, ніж за перші три місяці минулого року. При цьому вже в березні-2018 було зафіксовано збільшення транзиту на 21%, розповіли в прес-службі "Укртрансгазу".

"Не дивлячись на провокаційні дії з боку "Газпрому" на початку березня, а також систематичне недотримання російською стороною тиску у вхідних точках української ГТС, Укртрансгаз забезпечує надійне і стабільне транспортування природного газу споживачам України і країн Європи", – заявили в компанії, нагадавши про демарш "Газпрому" на початку березня-2018.

Реклама

00_122

Скільки газу залишилося в сховищах України

Україна почала 2018 рік з найбільшими за п'ять останніх років запасами газу в підземних сховищах газу (ПСГ) – 14,7 млрд куб. м. У "Укртрансгазі" зазначили, що такі запаси дозволили успішно пройти осінньо-зимовий період 2017/2018 років, навіть з урахуванням рекордних і тривалих морозів в березні цього року.

Крім того, завдяки накопиченим запасам вдалося зменшити необхідність імпорту газу з ЄС в період традиційно високі ціни на європейських хабах, додали в компанії.

У першому кварталі 2018 року через підземних сховищ було відібрано 7 млрд куб. м газу, що на 0,9 млрд куб. м, або на 15%, більше, ніж за січень-березень 2017 року. Станом на 4 квітня 2018 року в ПСГ України знаходиться 7,5 млрд куб. м. блакитного палива.

Імпорт газу з ЄС

Реклама

У січні-березні 2018 року імпорт газу з країн Європи зменшився більш ніж в два рази завдяки значному запасу газу в ПСГ, підкреслили в "Укртрансгазі".

Так, в першому кварталі цього року надходження природного газу з країн ЄС склали 1,8 млрд куб. м, що на 56,9% менше, ніж за перші три місяці минулого року. Найбільші обсяги вуглеводнів Україна імпортувала по словацькому газотранспортному коридору – 1,3 млрд куб. м (менше на 67% в порівнянні з першим кварталом 2017 року), а також з Польщі та Угорщини – 0,2 млрд куб. м (менше на 33%) і 0,3 млрд куб. м відповідно.

Нагадаємо, раніше українська сторона підтвердила газові переговори з транзиту з "Газпромом". В "Нафтогазі" зазначили, що Росія відмовилася виконувати вимоги Стокгольмського арбітражу і налаштована на розірвання газових контрактів з Україною або внесення правок до цих документів. І той, і інший варіант суперечать вердиктам суду.

Видобуток і споживання газу в Україні

З січня по березень 2018 року надходження природного газу в ГТС від газодобувних підприємств України складають 5,1 млрд куб. м, що практично повторює аналогічний показник минулого року – "Укртрансгаз" повідомляє про падіння видобутку газу на 0,7% в порівнянні з першим кварталом 2017 року.

При цьому за підсумками першого кварталу 2018 року українські споживачі всіх категорій отримали 13 млрд куб. м газу по магістральних газопроводах, що на 6,7% більше, ніж в перші три місяці 2017 року, відзначили в компанії.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти