Скільки коштує життя в Україні в порівнянні з європейськими країнами

15 квітня 2018 7:45

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Середня вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

ВУкраїнінизькізарплати,дорогежитлоідешевіпродукти.Незважаючинате,щонашакраїнаопиниласянатретьомумісціподешевизніжиття,тутєчималоспірнихмоментів.Сайт"Сегодня"порівнявукраїнськіцінинаорендужитла,оплатукомунальнихпослугтаінтернету,обідвресторані,покупкупродуктівіпроїздвтранспортізцінамивєвропейськихкраїнах.

Найдешевший інтернет і дорога оренда житлової площі

Якповідомлялосянедавно, Україна опинилася в трійці лідерів серед найдешевших країн світузгідно з дослідженнямThe Cost of Living Around the World2018,якезаснованенаіндексіNumbeo.Урейтингувраховувалосябагаторізнихфакторів,середякихбулавартістьорендиіпокупкижитла,абонементвспортзал,оплатакомунальнихпослуг,проїзднаміськомутранспорті,покупкапродуктівіхарчуваннявнедорогихресторанах.

За підсумком, найдешевшими країнами виявився Пакистан, Єгипет і Україна. Так, за даними Numbeo, середня зарплата в Україні вийшла в районі 6827 грн (263 дол.), комунальні послуги з розрахунку на 80 кв. м. – 2389 грн (92,23 дол.), проїзд в транспорті – 5 грн (0,19 дол.), оренда однокімнатної квартири – 8 253 грн (318 дол.) на місяць. Середня ціна на блюдо в недорогому закладі виявилася всього 100 грн (3,8 дол.), а ціна на капучино – 23 грн (0,88 дол.).

Ми порівняли вартість базових послуг і речей в Україні та країнах Європи, і виявилося, що майже всюди вартість життя на 150% більше, ніж в нашій країні.

Так, наприклад, чашка капучіно в Польщі обійдеться в 2,3 дол., блюдо в ресторані – 5,9 дол., проїзд в транспорті – 1 дол., за комунальні послуги доведеться заплатити 184,8 дол., а за оренду однушки – 534 дол. У той же час, середня зарплата там досягає 971 дол.

Найбільша різниця вийшла зі Швецією і Францією. У Франції вартість життя на 196,96% перевищує українські показники. Середня зарплата там становить 2 350 доларів, оренда однокімнатної квартири ближче до центру міста – 834 дол., оплата комунальних послуг – 165 дол., проїзд в транспорті – 1,98 дол. Пообідати в ресторані там можна в середньому за 14,84 дол., а чашка капучіно буде коштувати 3,26.

Зі Швецією теж істотна різниця – в 184%. Середній заробіток там становить 2613 доларів, оренда квартири буде коштувати 909 дол., а от комунальні послуги тут навіть дешевше, ніж в Україні – 78,4 долара. Одне блюдо в ресторані коштує близько 12 дол., а чашка капучіно аж 4,11 дол.

Цікаво відзначити, що в Україні дуже дешевий інтернет. Якщо в Німеччині за місяць користування безлімітним інтернетом потрібно віддати більше 34 доларів, в Греції – 31 долар, в Польщі – 14,8, то в Україні користування інтернетом коштує всього 4,19 доларів на місяць.

Незважаючи на те, що Україна виявилася однією з найдешевших країн, у нас дуже дорога оренда житла; до того ж, вона набагато вище середньої зарплати. Якщо українці в середньому заробляють 263 долара на місяць, то за оренду однушки потрібно віддати 318 доларів. В інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., а оренда квартири – 155 доларів. У Пакистані все трохи краще, зарплата тут досягає 252 доларів, а орендувати житло можна за 138 доларів на місяць
.

Ціни на продукти в Україні нижче, ніж в сусідніх країнах

КупитипродуктивУкраїнітежнабагатодешевше,ніжзакордоном.Наприклад,хлібунаскоштує близько0,3дол.,літрмолока-0,73долара,акілограмкурячогофіле-2,96долара.Хлібнайдорожче коштуєвЧехії-2,44долара,у Франції-1,69дол.,вНімеччині-1,41дол.,авІталії-1,85дол.

М'ясо найдорожче виявилося у Франції – 11,98 долара, трохи дешевше в Чехії та Італії – близько 10 доларів, в Швеції всього 6,76 дол., а в Греції і Німеччини ціни схожі – близько 8 доларів.

Що стосується молока, тут особливої різниці між цінами в Німеччині, Греції, Італії та Польщі немає – так, в Польщі літр молока коштує 0,7 дол., а в Швеції – 0,85 дол.

До слова, експерти відзначили, що виявитися лідером в такому рейтингу – не найкращі показники. Правда, в розрахунках можливі маніпуляції, вважають економісти, тому що вони проводяться в доларах, а гривня останнім часом сильно впала.

Борис Кушнірук, керівник Українського експертно-аналітичної ради, розповів в коментарі сайту "Сегодня", що рейтинг не відображає реального стану речей, тому що всі розрахунки проводяться в доларах, а останнім часом спостерігалася істотна девальвація гривні
.

"Рассчитывают этот показатель в долларах, и получается, что для многих иностранцев, у которых европейские или американские зарплаты, расходы в Украине на все получаются очень низкими. Хотя мы и расходы осуществляем в гривнях, и доходы получаем в гривнях. Для иностранца это недорого, а для украинца – не так дешево", – поясняет специфику расчетов Кушнирук.

Схожу думкувисловивіАндрійНовак,головаКомітетуекономістівУкраїни.Віннагадує,щочерез стрибокдолараізнеціненнягривнінашакраїнаівиявиласявлідерахрейтингунайдешевшихдляжиття,щоозначаєнизькийрівеньдоходівнаселення.

"Причина того, что Украина оказалась в тройке самых дешевых стран мира – это долларовый эквивалент, который у нас очень изменился после чрезвычайно глубокой девальвации гривни. Именно поэтому в долларовом эквиваленте, в Украине сейчас что цены, что доходы выглядят одними из самых низких в мире, в частности в Европе.

С одной стороны, это плохая характеристика для страны – то, что что она является одной из самых дешевых, ведь это значит, что в стране один из самых низких уровней доходов населения",  – подытожил Новак.

Реклама

 price_02

Нагадаємо, нещодавно Україна потрапила в ТОП-10 "найбільш несчащних" економік, посівшисьомупозиціюз66.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти