Рада, Кабмін і АП: скільки витрачає Україна на свою владу

29 вересня 2018, 07:52

Олександра Романюк Олександра Романюк

У 2019 витрати зростуть майже вдвічі

Однією з умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом є скорочення бюджетних витрат. Сайт "Сегодня" поцікавився, чи виконано цю вимогу щодо вищих органів державної влади країни. А заодно і порахував, в яку суму обходиться бюджету, а значить, платникам податків, утримання центрального апарату влади.

Парламент не "подорожчав"

Витрати на Верховну Раду на наступний рік не збільшуються ні на копійку. Принаймні в проекті держбюджету на 2019 рік на Апарат Верховної Ради передбачена така сама сума, як і в нинішньому році – 1 млрд 724 млн 286,2 тис. грн.

Правда, спочатку в минулому році витрати на парламент були скромніші. У проекті держбюджету на 2018 рік, який подавався Кабміном, на Апарат Верховної Ради закладалося тільки 1 млрд 664 млн грн. Однак в процесі внесення поправок підсумкова сума зросла на 60 млн. Чи не станеться подібне і в нинішньому році – стане ясно тільки за підсумками голосування.

З виділеної парламенту суми 983 млн становить зарплатний фонд. У тому числі 453 млн – зарплатний фонд людей, які забезпечують законодавчу діяльність Верховної Ради. Тобто, фактично, по мільйону на кожного народного депутата.

З декларацій народних депутатів можна почерпнути інформацію про те, що за 2017 рік рік кожен з них отримав у вигляді зарплати від 200 тис. до 400 тис. грн. Декларації за 2018 рік будуть оприлюднені після Нового року. А крім того, з нинішнього року парламентарії не зобов'язані вказувати в деклараціях суми компенсацій на житло, на проїзд і на виконання своїх депутатських повноважень. А суми ці чималі.

Так, в 2018 році понад 170 народних депутатів отримують компенсацію за оренду житла в Києві або проживання в депутатському готелі. Таке право мають народні обранці, чиє місце реєстрації знаходиться більш ніж в 30 км від столиці. Компенсація на житло в 2018 році становить 20 150 грн на місяць для кожного. Річна сума компенсацій приблизно дорівнює депутатській зарплаті.

Що ж стосується навантаження на бюджет, нескладно порахувати, що загальні витрати на проживання народних депутатів у 2018 році в місяць складають близько 3,5 млн грн, а в рік – понад 41 млн грн.

Додамо, що співробітники Верховної Ради, які займаються "обслуговуванням і організаційним, інформаційно-аналітичним, матеріально-технічним забезпеченням діяльності Верховної Ради", не зважають безпосередніми учасниками законотворчості. Їх робота фінансується окремо. І зарплатний фонд навіть більше: понад 530 млн грн
.

Реклама

Президент і його Адміністрація скоротили витрати

На Апарат Держуправління справами президента в 2019 році передбачено більше, ніж на весь парламент: 1 млрд 963,4 млн грн. В тому числі, на оплату праці за загальним і спеціальним фондами – 996 млн грн. Але в порівнянні з минулим роком виділяється сума набагато скромніше. У держбюджеті-2018 на Апарат Держуправління справами було передбачено 2,4 млрд грн, в т. ч. на зарплати працівникам – 920,5 млн грн. А спочатку в проект бюджету-2018 закладалася сума в 2,1 млрд грн.

З майже 2 млрд грн для Держуправління справами президента майже половина – 994,5 млн – виділяються на обслуговування і забезпечення діяльності президента та його Адміністрації. Друга за величиною стаття витрат – "надання медичних послуг" – 641,4 млн грн. Ще 173 млн грн планується витратити на підготовку кадрів і підвищення кваліфікації керівних фахівців держуправління.

Кабмін без міністерств: набагато скромніше

Для себе Кабінет міністрів в проекті бюджету на 2019 щорічно виділяє 1,58 млрд грн, в тому числі на Секретаріат Кабміну – 828,7 млн грн. Ці суми також скромніше, ніж в нинішньому році (було 1,75 млрд і 982 млн відповідно. Фонд оплати праці співробітників Кабміну складе 336,6 млн грн. У 2018-му на зарплату виділили 313,8 млн грн.

Витрати на забезпечення діяльності міністерств та центральних відомств вважаються окремо і складають від 20 млн до майже мільярда гривень по кожному.

В сумі три основні гілки української влади обійдуться в 2019 році платникам податків майже в 5,3 млрд грн, не рахуючи окремих міністерств і відомств. Для порівняння: на зарплати всім військовослужбовцям Національної гвардії закладено трохи більше – 6 млрд грн. А на зарплати всіх працівників медичної сфери – 3,2 млрд грн
.

Вибори подвоюють витрати

Якмивжеписали,в 2019 роцінабюджетлягаєщейдодаткове навантаженняу виглядіфінансування виборів президента і Верховної Ради.Напроведенняпрезидентськихвиборіввбюджетзакладається2 млрд355 млнгрн.Напарламентськівибори-майже1 млрд950 млнгрн.Якщододатисюдипівмільярданафінансуваннястатутноїдіяльностіполітичнихпартій,всумівийдещемайжестількиж,скількинатриосновнихдержвідомства-4,9 млрдгрн.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

Тобтоможнасказати,щовріквиборівплатники податківутримуютьфактичнодвохпрезидентів,два парламентиідваКабінетиміністрів.

Реклама

Якщорозділитиотриманісуминачисложителів,вийде,щокоженгромадянин,включаючидітей і пенсіонерів,перерахуєв 2019 роцінаутриманнятількитрьохвищихорганіввладиблизько 250грн.

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розповідав, які доходи передбачені проектом держбюджету-2019.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти