Скільки грошей Україна втратила через карантин: названо цифри

21 травня 2020, 17:31

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Карантин в Україні врятував тисячі життів, але призвів до втрати мільярдів доларів

Введений в Україні карантин обійшовся в 53,5 млрд доларів. У разі, якщо б Україна не вводила карантин, то втрати економіки склали б 54 млрд доларів. До таких висновків дійшли в Київській школі економіки.

Реклама

Так, там вважають, що за умови повного зняття карантинних заходів з 12 травня загинуло б приблизно 120 тисяч осіб у разі розвитку ситуації за найгіршим сценарієм.

"Скасування карантинних обмежень в "чорному" сценарії, який передбачає високу смертність, вартував би Україні 54 млрд доларів, або третину нашого ВВП. З іншого боку, ми можемо порахувати, скільки грошей втрачає економіка через те, що карантин триває: транспорт не працює, економічна криза триває, люди втрачають роботу... Ці втрати становлять приблизно 53,5 млрд доларів", – підрахували в своєму дослідженні фахівці організації.

Іншими словами, Україна зберегла за допомогою карантину приблизно стільки ж, скільки втратила через карантин (з економічної точки зору). При цьому з етичної точки зору, важливіше зберегти людські життя.

Реклама

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Відповідно до опублікованого у 2017 році дослідження американських економістів Кіпа Віскусі і Клейтона Мастермана, вартість статистичного життя (цінність, яку готове віддати суспільство за зменшення статистичної ймовірності того, що один з членів суспільства помре) для України становить 0,454 млн доларів (для США – близько 10 млн доларів).

Втрати економіки у разі введення карантину КШЕ розрахувала на основі поняття "середньостатистичної життя" в Україні, а дані про шкоду карантину для економіки – на основі математичних моделей і прогнозів уряду і МВФ.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що МВФ погіршив прогноз ВВП країни на 2020 рік. Так, раніше МВФ очікував, що українська економіка у 2020 році зросте на 3%. Тепер же фонд прогнозує стрімке зниження ВВП – на 7,7%. При цьому вже в 2021 році очікується зростання ВВП на 3,6%.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) допустив V-подібний сценарій для української економіки. Тоді відновлення економіки після обвалу може бути швидким. Цей сценарій передбачає швидке відновлення економіки в 2021-му на 5% після спаду в 2020 році на 4,5%.

Реклама

А новини "Сьогодні" і соціологи компанії "Градус", яка разом з телеканалом "Україна" проводить регулярні дослідження, раніше розповідали, як переформатують роботу підприємці під час кризи:

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти