"Блакитне" паливо подорожчає вже в квітні: скільки доведеться платити українцям

12 березня 2016, 07:35

Олександр Литвин

Газ подорожчає як мінімум на 53%, впевнені експерти

ВУкраїніКабінетміністрівпереглянетарифнагаздлянаселення.Згідно з підписанимзМВФмеморандуму,газподорожчаєвже 1квітня.У тойчасяквМіненергокажуть,питанняпідвищеннятарифіввсещеобговорюються,експертивпевнені-вжечерезкількатижнівза"блакитнепаливо"доведетьсяплатитизначнобільше. Сайт Сегодня.uaз'ясовував,колиінаскількиподорожчаєгаз.

Реклама

Чомудорожчає"блакитнепаливо"

Щев2015-муроціУкраїна підписала з Міжнароднимвалютнимфондом(МВФ)меморандум,згідно з якимцінанагаздлянаселеннямає зростина285%.Удокументіговориться,щоз 1 квітняукраїнціповиннікупуватигазза ціною,якане нижче,ніж75%відсвітовоївартості.Авжевквітні2017 рокунаселення платитимезагазза світовимицінами.

З жовтня2015по квітеньцьогорокувУкраїнідіє"соціальний"тарифнагаз- 3600гривеньзатисячукубометрів.Однаквтравнівсімдоведетьсяплатитиза повним тарифом-7188гривень.До слова,соціальнанормаспоживаннягазуна місяцьстановитьблизько200кубометрів(720гривеньза"соціальному"тарифуі 1440гривеньза повним тарифом).

Відповідно до формули,озвученоїпрем'єр-міністромАрсеніємЯценюком,длятого,щоброзрахувативартістьгазудляукраїнців,необхідновартістьімпортногогазу(наданиймоментблизько200доларів)помножитинакурсдолара(25,5гривень-за курсомНБУстаномна 11 березня)ідодати4%спеціальногозборута20%податкунадоданувартість.Доотриманоїсуми додаєтьсявартістьтранспортування(895,8гривень).Врезультаті,тисячакубометрівгазубудекоштувати7219гривень.А75%відцієїсуми(мінімальнавартістьгазудляукраїнців)-5414гривень.

___05

Реклама

За квітень, відповідно до формули, українцямдоведетьсяза 200кубометрівзаплатитизамість720гривень-1082.Авжевтравнітакийжеобсяг"блакитногопалива"обійдетьсяв 1442гривень.У тойжечасглаваНаціональноїкомісіїз регулюванняусферіенергетикиікомунальнихпослуг(НКРЕКУ)Дмитро Вовк прогнозує з 1 квітняпідвищеннямінімальноготарифунагаздлянаселенняітеплокомуненергона53%(до5тис.500гривень).У тойжечасповнийтарифзнизитьсяна10%(приблизнодо6470гривень)."Ядумаю,щоверхняцінанезначновпаде,відсотківдо10,анижнявиростедо5тис.500грн

"Ядумаю,щоверхняцінанезначновпаде,відсотківдо10,анижнявиростедо5тис.500грн з ПДВ", – сказав Вовк.

ЯкпоясниливМіністерствіенергетикитавугільноїпромисловості,рішенняпро те,за скількипродаватигазукраїнцям,щене прийняли.Наданиймоменттривають активніобговорення,втомучисліізпредставникамиМВФ."ПитаннятарифівнагазрегулюєтьсяпостановоюКабінетуміністрів.Покитакої постановинемає.Заразговоритирано",-зазначилакерівникпрес-секретарміністерстваГаннаДудка.

ВрезультатіпідписанняновогомеморандумузМВФтарифнагазможевиростидо8600гривень,припускає директоренергетичнихпрограмЦентрусвітовоїекономікиіміжнароднихвідносинНАНУкраїниВалентинЗемлянський.

"Взагаліочікуватибудь-якихваріантівзниженняцінине доводиться.Про цеможетезабутивідразу.ТомущовмеморандумізМВФпрописаноцепідвищенняівмеморандуміМВФ,якийготуєтьсянаписано,щоурядне піденапереглядсоціальнихнормвсторонуполегшенняжиттяпростихлюдей,тобтозниженнятарифів небуде",-відзначаєексперт.

"ВмеморандуміМВФ,якийготуєтьсянаписано,щоурядне піденапереглядсоціальнихнормвсторонуполегшенняжиттяпростихлюдей,тобтозниженнятарифів небуде",-відзначаєексперт.

У той же час експерт з питань енергетики Валентин Саприкін впевнений – підвищувати тариф на газ до кінця опалювального сезону не варто, оскільки це важко вдарить по гаманцях українців. "Я б зараз не рекомендував підвищувати ціну на газ, так як опалювальний сезон не закінчився. У людей і так немає грошей, допомога не все покриває. Подейкують, що введуть законопроект про призначення пені за несплату послуг ЖКГ. Дуже часто служби, які носять квитанції на оплату послуг, спізнюються. тобто приносять квитанції невчасно, це автоматично викличе потік призначення пені. Зрештою, люди взагалі можуть припинити платити в зв'язку з регулярним підвищенням тарифів", – пояснює експерт.

Реклама

До чогопризведевисокийтариф:зростаннявидобуткуіпроблемизсубсидіями

Глава"Укргазвидобування"(УГД)ОлегПрохоренковпевнений,щовисокийтарифнагаздлянаселеннядозволитьзбільшитивидобутокгазувУкраїні."Зарахуноквирівнюванняціннанашгаззціноюімпортумизможемопоступовозбільшуватиінвестиціївзростаннявидобутку.Укінцевомупідсумкуценамдастьвеликуздобичнашогоукраїнськогогазуітодімистанемонабагатоменшзалежнівідімпорту",-заявивчиновниквсвоємуінтерв'ю "Сегодня.ua".

"Зарахуноквирівнюванняціннанашгаззціноюімпортумизможемопоступовозбільшуватиінвестиціївзростаннявидобутку",-говоритьглаваУГД.

У тойжечасВалентинЗемлянськийзазначає,УГД,яказаймаєтьсявидобуткомукраїнськогогазу,отримуєвід"Нафтогазу"за все1590гривеньзатисячукубометрівгазу,втой часяк"Нафтогаз"продає"блакитнепаливо"по7188гривень.Отриманихгрошей,впевненийексперт,не вистачаєдляінвестиційу власний видобуток,крімтого,УГДдоводитьсяплатити50%рентунавидобутокгазу.Отриманізарахунокрентикошти спрямовуютьсянакомпенсаціюсубсидійдлянаселення.

Експерт в енергетичній сфері Ірина Протопопова зазначає, вже зараз в уряду не вистачає грошей для того, щоб компенсувати енергокомпаніям ті кошти, які вони витрачають на субсидії для населення. Платежі затримуються, а ситуація буде тільки поглиблюватися. На засіданні Ради оптового ринку електроенергії кілька тижнів тому прийняли рішення звернутися до Кабінету міністрів з проханням знайти додаткові джерела для фінансування субсидій. Разом зі зростанням тарифів на субсидії доведеться виділяти більше коштів.

Відзначимо, за прогнозами НАК "Нафтогаз", з квітня 2015 року по квітень 2016 року українці використовують 21,3 мільярдів кубометрів газу (на приготування їжі, підігрів води та опалення). Як раніше заявляв Арсеній Яценюк, Україна видобуває близько 20 мільярдів кубометрів газу щорічно, при цьому близько 7 мільярдів – видобувають приватні компанії, і лише 12,8 – державні. Приватні компанії продають газ за ринковою ціною, а державна "Укргазвидобування" – по 1590 гривень за тисячу кубометрів.

До слова, крім газу дорожчає також і електроенергія. За графіком, затвердженим НКРЕКУ, "ток" подорожчав з 1 березня. При споживанні до 100 кВт-год на місяць 1 кВт-год обійдеться в 57 коп. (Зараз 45,6 коп.), при споживанні від 101 до 600 кВт-год / міс. доведеться платити 99 коп. / кВт-год (зараз 78,9 коп.), а понад 600 кВт-год – 1,56 грн / кВт-год. (Зараз 1,48 грн).

З 1 вересня 2016 тарифи на "світло" знову зростуть – відповідно до 0,714 грн, 1,29 грн та 1,64 за 1 кВт. Більшість сімей потрапляють в інтервал 100-600 кВт-год – це значить, що з березня електроенергія для них подорожчає на 25%, а з вересня – ще на 30%.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Тарифы для населения

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти