Ситуація у світовій економіці гірша, ніж очікувалося – МВФ

2 жовтня 2014, 19:09

Зростання світового ВВП можна охарактеризувати як "посередній"

Стан світової економіки на даний момент гірше, ніж очікувалося ще півроку тому. Про це заявила глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, виступаючи в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні.

Реклама

За її словами, зростання світового ВВП можна охарактеризувати як "посередній", і в 2015 році очікується лише незначне його прискорення.

Слабкі темпи зростання самі по собі є ризиком для світової економіки, сказала глава МВФ, оскільки компанії, які звикли будувати плани на майбутнє, скорочують інвестиції та витрати вже зараз, породжуючи тим самим "порочне коло", що сприяє ще більшого уповільнення росту. За її словами, саме така ситуація спостерігається зараз в єврозоні.

Серед інших ризиків вона зазначила нерівномірну нормалізацію грошово-кредитної політики в розвинених країнах, так як це може відбитися на економічних показниках розвитку держав через коливання процентних ставок і валютних курсів.

Також існують фінансові ризики, зокрема, випливає з "тіньового", небанківського сектора, значно менш регульованого, і геополітичні – такі, як конфлікти в Україні та на Близькому Сході, а також ситуація з лихоманкою Ебола в Африці.

Реклама

Для боротьби з цими ризиками та підвищення темпів зростання світової економіки слід застосовувати комплексний підхід, що включає не тільки заходи кредитно-грошової політики, а й проведення спрямованих на збільшення робочих місць і підтримка економічного зростання реформ у податковій сфері, а також заходи для стабілізації ситуації на ринку праці, заявила К.Лагард.

В тренді
Долар припинив дорожчати, а євро рветься вгору: офіційний курс

Вона підкреслила важливість продуманих інвестицій в інфраструктуру, оскільки цей показник, за її словами, впав випереджаючими темпами порівняно з економікою в цілому за час кризи.

Говорячи про різні тенденції в економіці окремих регіонів світу, К.Лагард виділила сильне зростання в США і Великобританії, слабкість європейської економіки, а також велику ймовірність прискорення росту в найбідніших країнах, що розвиваються. На її думку, країни emerging markets збережуть роль локомотивів у розвитку світової економіки, хоча і з ризиком уповільнення темпів.

Оновлені прогнози МВФ щодо світової економіки будуть опубліковані наступного тижня.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти