Ситуація із цінами на оптовому ринку електроенергії може зірвати підготовку до опалювального сезону, — Центр Разумкова

14 травня 2021 13:49

Ірина Ненько Ірина Ненько

Також наявний високий ризик зриву стратегічного проєкту інтеграції з ENTSO-E через можливі збоїв в енергосистемі, заявив есперт

/ Фото: Pixabay

Штучні цінові перекоси на ринку електроенергії ставлять під загрозу підготовку і проходження наступного опалювального сезону, а в перспективі – приєднанню України до європейської енергосистеми ENTSO-E.

Реклама

Про це заявив директор енергетичних та інфраструктурних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко під час дискусії на Energy Club 13 травня.

"Ситуація із цінами критична. І вона загрожує тому, що наша генерація не зможе підготуватися до осінньо-зимового періоду 21/22 років через дефіцит коштів на паливну складову та ремонти", – заявив Омельченко.

За його словами, окрім ризиків проходження опалювального сезону, наявний високий ризик зриву стратегічного проєкту інтеграції з ENTSO-E через можливі збої в енергосистемі цього року.

"Європейські партнери будуть пильно стежити за ситуацією в Україні. Якщо будуть серйозні перебої в енергосистемі і збільшиться залежність від імпорту з Росії, це питання лежить не тільки в економічній площині, а й політичній, ми можемо залишитися без інтеграції і потрапити у політичну залежність від Росії", – відмітив Омельченко.

Директор енергетичних та інфраструктурних програм "Центру Разумкова" у цьому контексті звернув увагу і на наявність на енергоринку серйозних ринкових маніпуляцій.

"Особливо це стосується ринку "на добу наперед" (РДН), коли близько 40% всієї електроенергії продають трейдери, не маючи реальних обсягів енергії, так звана "торгівля повітрям", – пояснив експерт.

Водночас Омельченко наголосив, що у НКРЕКП і Кабінету міністрів є всі важелі, щоб ліквідувати ці маніпуляції.

Реклама

Він зазначив, що у січні-квітні 2021 року вони були нижчими на 30-40% від європейських. Зокрема 11 травня ціна РДН в Україні провалилася до 23 євро/МВт, тоді як у Польщі, Угорщині, Словаччині та Румунії вона складала 70-72 євро/МВт.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти