Сигарети і алкоголь можуть подорожчати ще на 20%

18 грудня 2014, 14:47

У Раді запропонували підвищити акцизи

Оприлюднено проект Закону України № 1474 від 16 грудня "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби, алкогольні напої та пиво)". Документ розробили Ганна Гопко, Тетяна Острикова, Олег Мусій і Віктор Кривенко.

Реклама

Запропоновані зміни означають збільшення ставок акцизу: на сигарети без фільтра та слабоалкогольні напої приблизно на 100%, на кріплені вина – в 2,4 рази, на пиво і на міцні алкогольні напої на – майже на 50%, на сигарети з фільтром – на 30 %.

"Прийняття законопроекту збільшить ціни на сигарети з фільтром на 2,5-3 гривні на пачку, приблизно на 20%. Ціна сигарет без фільтру зросте на 3 гривні за пачку, але буде нижчою, ніж у Росії. При впровадженні запропонованих ставок акцизу в 2015 році прогнозовані ціни на сигарети в Україні складуть: на сигарети без фільтру – 9 гривень, сигарети з фільтром середньої вартості – 17 гривень. ціни на сигарети в Україні залишаться нижчими, ніж у Росії. У всіх країнах ЄС, що межують з Україною середня ціна пачки сигарет становить не менше 2,8 євро, тобто 53 гривні", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу.

Як сказано в пояснювальній записці, законопроект розроблений з метою збільшення цін на тютюнові вироби та алкогольні напої, що "зменшить їх споживання і поліпшить здоров'я населення України", а також "збільшить доходи державного і місцевих бюджетів".

"Дані опитувань свідчать про зниження споживання алкоголю серед підлітків в Україні в 2006-2010 роках, а однією з причин зменшення було підвищення ставок. Однак, незважаючи на скорочення вживання алкоголю, завдяки збільшенню ставок акцизу, надходження до державного бюджету в 2008-2012 роках зросли", – стверджують автори документа.

В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
Реклама

Вони також переконані, що після підвищення ціни частина курців може перейти з дорогих марок сигарет на відносно дешеві, але це не вплине на стан їх здоров'я, тому що всі сигарети з фільтром незалежно від їх ціни, однаково шкідливі для здоров'я. Однак, на їхню думку, з медичної точки зору, немає підстав підтримувати низькі ставки акцизу на сигарети без фільтра.

"Зростання цін на алкогольні напої та пиво на 5-20% повинно привести до зменшення їх споживання на 2-10%. Зміна схеми оподаткування пива сприятиме переходу на вживання пива з низьким вмістом алкоголю, що сприятиме скороченню споживання алкоголю серед населення. Збільшення ставок акцизу на пиво та слабоалкогольні напої призведе до зменшення алкоголізації молоді, сприяти оздоровленню нації", – переконані автори законопроекту.

Нагадаємо минуле підвищення акцизів набуло чинності з 1 вересня 2014 року. А акцизи на коньяк також підвищаться і з 1 січня 2015.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти