Штрафи, субсидії, пенсії та кредити: що змінилося за тиждень

8 грудня 2018, 10:31

У Новому році банкіри будуть більш охоче видавати кредити, але сигарети знову подорожчають

Якіперевагиновогозаконупро розмитнення,якправильнорозпорядитисясубсидієюінаскількизрослипенсії-читайтевспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Виростуть штрафи для курців

Реклама

Державапродовжуєнаступналюбителівтютюну: штрафи закуріннявгромадськомумісцізбільшать,амісцьдлякуріннястанеменше.

Депутати готують нові обмеження для курців, вони прописані в зареєстрованому у Верховній Раді законопроекті №4030а, голосувати за який депутати планують вже 4 грудня. Якщо його приймуть – палити стане по-справжньому невигідно, штрафи зростуть в два рази.

Так, сьогодні штраф за куріння в громадському місці становить від 51 до 170 гривень. А може стати 340 гривень. Буде і менше місць для куріння. Зараз закон дозволяє курити в приміщеннях, якщо там є вентиляція і урна для недопалків. Такі "курилки" облаштовують на підприємствах, в готелях, на вокзалах. Депутати ж хочуть заборонити їх в будь-якому місці, де є чотири стіни і стеля. Це означає, курити заборонять на засклених балконах, терасах кафе і ресторанів.

Самі сигарети приберуть з прилавків. Упаковки та макети сигарет не можна буде розміщувати на вітринах кіосків і прилавках магазинів.

Крім того, в 2019-му акциз на тютюнові вироби має зрости на 20%, а значить, сигарети знову подорожчають. Плюс Рада підтримала пропозицію Кабміну піднімати акциз ще й на рівень інфляції. У 2019 інфляція складе 6,3%, прогнозують в НБУ. Тому сигарети з фільтром в 2019-му подорожчають ще на 5-7 грн. Подорожчання стані відчутним в березні-квітні, оскільки в торгових точках будуть залишки сигарет, закуплені в 2018-м
у.

  Подробиці і переваги нового закону про розмитення

Змінидоподатковогозаконодавствапро розмитненнялегковогоавтотранспорту, що набули чинності 25 грудня2018року значнорозширилиможливостіводіївприпокупцімашинзакордоном.

Середосновнихплюсіввідразуможнавиділитикількаосновних:скасуванняекологічнихстандартів;доступнулегалізаціюавтотранспортузоб'ємнимидвигунами;скасуваннясанкційзапорушеннямитнихрежимівтимчасовоговвезеннятатранзитуприрозмитненніавтопротягом180днівзмоментувступувсилуновихнорм.Атакожвикористаннядлястарихмашин(вікомпонад15років)єдиногокоефіцієнтавікуприрозрахункуставкиакцизногоподатку-15.

Реклама

У чомуполягаєвигодановихправилрозрахункуакцизногоподатку-читайтевспеціальномуматеріалісайту "Сегодня" ("Основніперевагиновогозаконупро розмитнення(8487):якнимискористатися")

Як правильно розпоряджатися субсидіями за новими платіжками

Прийшли платіжкизсубсидіями:якіправаєв українців?  Наце питаннявідповідаєспеціальнийматеріалсайту"Сегодня".Зокрема,платникиможутьвикористовуватизаощадженісубсидіюдляоплативнаступному місяцігазу,водиабоелектроенергії,якихвитратилибільше,ніжпередбачаєсоціальнанорма.Про цеповідомилапрес-службауряду.

"Наприклад, сім'ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) в розмірі 550 грн. Обов'язковий платіж домогосподарства 820 грн. Але в жовтні спожито всього 13 кубометрів газу, за що сплачено за його фактичну вартість – 92,26 грн. В наступному місяці сім'я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ заощадженою в попередньому місяці субсидією", – пояснили в Кабміні.

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсидіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги.

"Якщо, наприклад, розмір обов'язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її використовувало тільки на 120 гривень, сплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн", - додали в уряді.

У повідомленні підкреслюється, що в разі порушення таких прав, українці можуть звертатися зі скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а в разі відсутності реагування – органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування
.

  В Україні виросли прожитковий мінімум і мінімальна пенсія

З 1 грудня2018року відбуласяіндексаціясоціальнихвиплатвУкраїні. Підвищиласямінімальнапенсія,атакожпрожитковий мінімум, до розміруякогоприв'язанісоціальнівиплати,зокремамінімальнапенсія.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Так,середнійпрожитковиймінімумз грудня-2018склав1853гривні.Прожитковиймінімумдляпрацездатнихосіб- 1921грн.Прожитковиймінімумпривтратіпрацездатності-1497грн.Прожитковиймінімумдлядітейдо6років- 1626гривень,від6до18-2027грн.

Реклама

1_11

Зростанняпрожитковогомінімумпозначиться,зокрема,нааліментах,якібезпосередньовідньогозалежать.Ранішеаліментидлядитинидо6роківстановили1559грн,аз 1 грудняїхсумазросладо 1626грн.Длядітейвід6до18роківаліментипіднялисяз 1944грндо 2027грн.

Попереднєпідвищенняпрожитмінімумувідбулося 1липня2018 року.Такожпрожитковиймінімум зростев 2019році.

Крімтого,з 1 груднямінімальнапенсіявУкраїнізрослана62грністановить1497грн.

Такожпенсіїзрослидля10 млнукраїнців,чийрозмірвиплатзалежитьвідпрожитковогомінімуму.За попереднімипідрахунками,ціпенсіївсередньомузростуть на12-17%.

Нацбанк прогрозує зростання кредитування в країні

Реклама

Українцямпочнутьактивнішедавати кредити,впевненівНаціональномубанкуУкраїни.Покищоукраїнськібанкистраждаютьвідпроблемнихкредитів,алеНаціональнийбанкУкраїни(НБУ)розраховуєназростаннятемпівкредитуваннявнаступномуроці.Про цезаявилапершийзаступник главиНБУКатеринаРожкова.

"У 2018 році темпи кредитування населення росли дуже високими темпами. Темпи зростання становили близько 40% рік до року. Ця тенденція почалася на початку 2017 року, і ми очікуємо, що в наступному році зростання кредитування продовжиться", – заявила Рожкова.

За її словами, лідером є споживче кредитування або заставні кредити.

"Дуже багато банків пішли в цей сегмент оскільки він високоприбутковий і широко диверсифікований. Незважаючи на такий високий темп зростання ми не бачимо системних ризиків в цьому напрямку. ... Іпотека починає відновлюватися, хоча тенденції нестійкі", - додала Рожкова.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року в Україні запрацював закон про відновлення кредитування. У пояснювальній записці до законопроекту 6027-д автори запевняли, що він дозволить зменшити фінансове навантаження на позичальників і сприятиме активізації кредитування в Україні
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти