"Північний потік-2" подав заявку на будівництво в обхід Данії

10 серпня 2018, 14:17

Підряднику не буде потрібен дозвіл на входження в територіальні води країни

Компанія Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом "Північного потоку-2", подала заявку на альтернативний маршрут газопроводу в обхід Данії. Про це повідомила прес-служба компанії.

Реклама

Зазначається, що альтернативний маршрут протяжністю 175 кілометрів перетинатиме виняткову економічну зону Данії, але не проходитиме через територіальні води Данії.

Виняткова економічна зона – це район, що знаходиться за межами територіального моря і прилеглий до нього, який підпадає під дію особливого правового режиму. Його ширина не може перевищувати 370,4 км.

У винятковій економічній зоні всі держави користуються свободами судноплавства і польотів, прокладки підводних кабелів і трубопроводів та іншими правомірними з точки зору міжнародного права видами використання моря.

Нагадаємо, наприкінці липня в Балтійському морі почалося укладання труб "Північного потоку-2". Газопровід повинен пройти Балтійським морем, з'єднавши постачальників в Росії з споживачами в Європі, його довжина становитиме понад 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Партнери за проектом: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії – BASF і Uniper.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images
Реклама

При цьому австрійська OMV – повідомляла, що Nord Stream 2 розробила маршрут газопроводу в обхід Данії без подорожчання для проекту. Справа в тому, що Данія залишилася єдиною країною, яка ще не видала дозвіл на будівництво "Північного потоку-2". Такі дозволи вже видали Німеччина, Швеція і Фінляндія. Таким чином, Данія може заблокувати проект "Північний потік-2".

Водночас Україна розраховує, що якщо законодавство Європейського Союзу в енергетичній сфері буде поширено на проект "Північний потік-2", його спіткає доля, що і "заморожений" в грудні 2014 року "Південний потік".

Раніше президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар зазначав, що Росія обманює Європу і Україну, будуючи "Північний потік-2":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти