Рахункова палата розповіла про тіньовий ринок бензину і дизпалива: названа сума

28 лютого 2020, 13:58

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

На нелегальних автозаправках заробляються мільярди гривень

/ Фото: AFP

Рахункова палата підрахувала, що за два роки обсяг тіньового ринку бензину і дизпалива досяг 4,6 млн тонн, а держбюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 млрд грн. Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Реклама

"Чверть від офіційного ВВП України, або 846 млрд грн, складають тіньові операції. Це дані дослідження НБУ та інших відомств. Причому значна частина тіньової економіки породжена готівковими розрахунками – 702 млрд грн. Рахункова палата всіляко сприяє процесу детінізації економіки України. Наприклад, за результатами аудиту ефективності адміністрування надходжень до держбюджету від реалізації пального нашими аудиторами було виявлено, що за два роки обсяг тіньового ринку бензину і дизпалива міг становити до 4,6 млн тонн, а держбюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 млрд грн", – написав Пацкан у Facebook.

За його словами, Рахункова палата надала конкретні рекомендації податківцям, як поліпшити їх роботу з адміністрування цього акцизу. Результат – вже внесені відповідні зміни до Податкового кодексу.

Голова Рахункової палати навів і інший приклад: минулого року провели аудит щодо справляння акцизу з тютюну і тютюнових виробів. Через значний обсяг тіньового ринку в цій сфері до держбюджету 2018 року не було сплачено близько 2 млрд грн.

"На думку наших фахівців, змінити ситуацію може впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) "Електронна акцизна марка", – зазначив Пацкан.

Реклама

"На жаль, тіньова економіка є навіть в розвинених країнах, проте її масштаби відносно невеликі – 5-15% ВВП. За оцінками експертів, вона становить 14% в Німеччині, 11% у Франції і 8% в Швейцарії. Україна повинна вийти на рівень розвинених країн. Для цього потрібно вжити низку заходів, зокрема – в боротьбі з корупцією і крадіжками з держбюджету. І Рахункова палата докладає максимум зусиль, щоб державні кошти не осідали в кишенях нечистих на руку суб'єктів, а держава отримувала відповідні податки в повному обсязі", – зауважив Пацкан.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що в Україні набув чинності закон про викривачів корупції. Законом встановлена не тільки винагорода для викривачів, але і ціла низка інших гарантій. Зокрема, йдеться про можливість надавати інформацію анонімно, про правову та психологічну підтримку, якщо вони такої допомоги потребують, про захист трудових прав викривачів, а також про надання охорони їм та їхнім близьким у разі такої необхідності.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК) передало до правоохоронних органів результати перевірки 67 декларацій, в яких виявлені 874,7 млн грн прихованих доходів.

Також ми повідомляли про те, що Служба фінансового моніторингу за 2019 рік виявила операції, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів, на суму 92,2 млрд грн.

А міністр економіки Тимофій Милованов розповів: уряд вважає, що п'ята частина всіх зайнятих українців працюють "без трудової".

Реклама

Про цілі, які передбачає програма діяльності уряду на п'ять років, докладніше дізнавайтеся з відео сайту "Сьогодні":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти