Санкції США проти "Північного потоку – 2" нашкодять Україні – МЗС Німеччини

11 січня 2019 12:34

Берлін різко виступив проти "втручання" в європейську енергетичну політику

США не слід вводити односторонні санкції проти європейських компаній через "Північного потоку – 2", оскільки вони, зокрема, нашкодять в питанні збереження транзиту газу через Україну. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Як повідомляє агентство Reuters, Маас різко відкинув критику Вашингтона по російському проекту газопроводу. "Питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не в США. Накладати односторонні санкції на "Північний потік – 2"- в будь-якому випадку неправильний шлях", - заявив Маас.

Він упевнений, що санкції США в цьому випадку не нададуть підтримку Україні, в обхід яких будується "Північний потік – 2". Маас пояснив, що якщо витіснити з участі в проекті німецькі і європейські компанії, то не залишиться нікого, хто буде наполягати на збереженні транзиту російського газу по території України.

Глава МЗС Німеччини зазначив, що Берлін серйозно сприймає занепокоєння інших європейських країн, відповівши таким чином на
вимогиПольщівідмовитисявід"Північного потоку – 2".

Реклама

"Алеценічого незмінюєвнашійпозиції: "Північнийпотік-2" не єякимосьособливимнімецько-російськимшляхом",-сказавМаас.

Нагадаємо,ранішенімецькевиданняHandelsblattз'ясувало,що США готовіввестисанкціїпротидвохєвропейськихкомпаній,якіберуть участьвреалізаціїпроекту"Північнийпотік-2"-обмежувальнізаходизагрожуютьшвейцарськійAllseasііталійськійSaipem,якщотіне вийдутьзпроекту.

Яквідомо,"Північнийпотік-2"повиненпройтипо Балтійськомуморю,з'єднавшипостачальниківвРосіїзспоживачамивЄвропі.Передбачається,щопропускназдатністьгазопроводускладе55 млрдкубометрівгазуврік.Вартістьпроектуоцінюєтьсямайжев10 млрдєвро.

В тренді
Кабмін збільшив українцям зарплати і залишив пільговий тариф на світло – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Зарплати в червні зросли

Українавиступаєпротицьогобудівництва,називаючийогополітичномотивованим.Крімтого12 грудня2018рокуЄвропарламент виступивзаприпиненняреалізаціїросійськогопроектутрубопроводу"Північнийпотік – 2". УНімеччині,міжтим,відмовляютьсявизнати"Північнийпотік-2"політичнимпроектом.Берлінвважає,щобудівництвогазопроводудопоможеЄвропідиверсифікуватипоставкипалива.

Реклама

У тойжечас,влада ФРНвимагаєвідРосіїгарантій,щотранзитгазучерезУкраїнузбережетьсянавітьпіслязапускуновогогазопроводу.НинішнійтранзитнийконтрактміжРФіУкраїноюзакінчуєтьсяпісля2019 року.Сторонамналежить обговоритиумовиподальшоїдоставкигазувЄвропучерезтериторіюУкраїни.Зцією метою21січня відбудетьсяновийраунд газових переговоріввформатіУкраїна-РФ-Єврокомісія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти