Із зарплати в мільйон візьмуть 5% податків: Кабмін змінить шкалу ЄСВ

19 листопада 2018, 07:55

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Кабмін хоче змінити правила сплати соцвнесків. Експерти: спершу треба відбілити зарплати

Кабмін хоче наповнити бюджет, обклавши податком високі і надвисокі заробітки: в четвер уряд затвердив законопроект про зміну шкали Єдиного соціального внеску (ЄСВ), що нараховується на зарплати, які перевищують 15 мінімальних (від 56 тис. грн). За оцінками Мінфіну, це дасть додатково 10 млрд грн на рік, які скоротять дефіцит Пенсфонду в 139 млрд грн. На суми, що видаються працівникам на руки, це не позначиться, адже податок на доходи фізосіб (18% від нарахованого) не зміниться. А ось роботодавцям доведеться платити за особливо цінних працівників і топ-менеджерів в бюджет більше. Експерти кажуть, що якщо закон приймуть, то платити будуть більше тільки держструктури і філії іноземних корпорацій, а не український бізнес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що пропонують

Реклама

Зараз ЄСВ дорівнює 22% від нарахованого заробітку і не нараховується на суму вище 15 мінзарплат (МЗ), яка з 1 січня 2018 р дорівнює 3723 грн. Тобто сьогодні максимальний ОСВ – 12 286 грн (із заробітку 56 тис. грн і більше). Кабмін пропонує ввести змінну регресивну шкалу: чим більше зарплата, тим менший відсоток ЄСВ, але він повинен стягуватися з повної зарплати, а не з її частини. Так, на зарплату до 25 МЗ Контакти (93 075 грн) роботодавцю треба буде нарахувати, як і раніше, 22% ЄСВ, але вже на всю суму заробітку, а не тільки на 56 тис. грн, на зарплату від 25 до 70 МЗ (260 610 грн) – 20%, від 70 до 150 МЗ (558 450) – 17%, від 150 до 200 МЗ (744 600 грн) – 15%, від 200 до 270 МЗ (1 005 210 грн) – 10%, понад 270 МЗ – 5%.

Думка експертів

На думкуфінаналітиків,якщозаконприймуть,товінторкнетьсяструктур,якіплатятьбагатопо-білому:цеперш за всеінофірмиідержпідприємства.

"Працівниківзвисокимизарплатамитамнебагато,томунавантаженнянафондоплатипраціне станекритичною,адержбюджетотримаєдодатковігроші",-аналізуєпрезидентУкраналітцентруОлександрОхріменко.

АглаваСекретаріатурадипідприємцівприКабмініАндрійЗабловськийзазначив,щовукраїнськихбізнес-структурахмалохтоотримуєофіційнозарплатив50-60тис.грн,томуїхцей західнавряд читоркнеться:

"Спершупотрібніжорсткізаходиподатківців,щобвивестивисокізаробіткизтіні".

Нагадаємо,вурядіпридумали,якнаповнитидержбюджетнаступногорокузарахунокукраїнців, які замовляють товари з-за кордону, а також курців. Кабмінпропонуєз 2019-гооподатковуватизакордонніпосилкидорожчепевноїсумиідодатковопіднятиакцизнасигаретищена9%.

Реклама

А ще "Сегодня" писав про те, як українці можуть повернути податки, виплачені до бюджету.Державабереіз зарплатикожногоофіційнопрацюючого18%прибутковогоподатку.СамеїхФіскальнаслужбаможевіддатиназад.


Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти