С 1 січня податки, збори та платежі до бюджету приймаються на нові рахунки – Госказначейство

7 січня 2020, 13:12

Реквізити нових рахунків розміщені на веб-порталі казначейства

/ Фото: прес-центр НБУ

З 1 січня 2020 року Державна казначейська служба запровадила нові рахунки IBAN для зарахуванняподатків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів. Про це повідомляє FinClub.

Реклама

Крім цього, змінено рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації палива і спирту етилового, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та депозитні рахунки митних органів.

Зміна рахунків враховує перехід на міжнародний номер банківського рахунку IBAN, який налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови НБУ від 28.12.2018 №162 "Про введення міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні".

У Держказначействі звертають увагу, що рахунки, які були відкриті за Планом рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 №119, з 1 січня 2020-го року закриті.

Відповідно кошти, які сплачуються на такі рахунки, казначейство не зараховує, а повертає платникам як нез'ясовані надходження.

Реклама

Реквізити нових рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розміщені на веб-порталі казначейства і на веб-сторінках головних управлінь казначейства в областях і Києві.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Реквізити рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунків для зарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування необхідно отримати у відповідних органах Державної податкової служби, реквізити депозитних рахунків митних органів – у відповідних органах Державної митної служби.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що українські банки завершили перехід на міжнародний стандарт рахунківIBAN, який поступово вводять в Україні з 5 серпня 2019 року. Як пояснили в пресслужбі Національного банку (НБУ), тепер номера рахунків містять 29 символів, що набагато зручніше, оскільки кількість реквізитів оформлення розрахункових документів скоротилося.

Також ми повідомляли про те, що НБУ затвердив зміни до інструкції про безготівкові розрахункив Україні у національній валюті, що вступають в силу з 13 січня 2020-го року. Заповнювати документи на переказ коштів стане простіше завдяки оновленню вимог Нацбанку до заповнення реквізитів розрахункових документів: в них виключать реквізит "Код банку", оскільки міжнародний номер банківського рахунку (International Bank Account Number, IBAN) вже включає в себе цю інформацію.

Раніше НБУ дозволив банкам обслуговувати українців за закордонними паспортами. Детальніше – в нашому сюжеті:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти