Ринок праці на п'ять років: які фахівці будуть в тренді

Через кілька років країні потрібні будуть молекулярні кухарі, генні інженери і механіки

Через пару місяців в Україні стартує вступна кампанія, а багато випускників шкіл до сих пір не визначилися, з якою професією пов'язати своє життя, щоб гарантовано бути затребуваним після закінчення вузу. "Сегодня" розпитала експертів ринку, які "кадри" будуть в тренді в найближчому майбутньому і як правильно обирати спеціальність, щоб не залишитися "за бортом".

За словами директора департаменту розвитку трудового потенціалу Федерації роботодавців України Родіона Колишко, ринок праці завжди безпосередньо пов'язаний з розвитком пріоритетних галузей в економіці. "Зараз в Україні переломний момент: ми відходимо від сировинної орієнтації. Це пов'язано з тим, що для нас закриваються ринки СНД, а Україна підписала угоду про вільну торгівлю з ЄС. І це вплине на запити ринку праці", – говорить Колишко. Так, в найближчі кілька років наша країна буде розвивати сектора економіки з високою доданою вартістю (наприклад, переробка сировини). Тому будуть потрібні інженери по автоматизації, які зараз на ринку в крайньому дефіциті. "Ще один світовий тренд – розвиток аграрного сектору. Так що через п'ять років на ринку праці будуть актуальні будь-які пов'язані з цим професії – від звичайного агронома до фахівців в генній інженерії", – говорить Колишко.

Реклама

За словами експертів, не втратить актуальності і сфера ІТ: "Ми все більше відходимо в мережу, переводимо все більше речей в електронний формат, програмуємо все більше процесів. Тому від фахівців ІТ вимагають все нових і нових навичок, в тому числі і знання нових мов програмування. Протягом найближчих декількох років потреба в таких працівниках буде тільки зростати", – вважає HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крім того, за її словами, затребуваними будуть кухарі та швачки: "Через несприятливу екологічну ситуацію в сфері профосвіти сьогодні на ринку – дефіцит робітничих професій". Колишко згоден з цією думкою – за його словами, зараз, навіть не дивлячись на порівняно непогані зарплати, люди вельми неохоче освоюють "ручні" професії. "Потрібно підвищувати їх престиж. Тим паче що в майбутньому вони перестануть бути чисто робочими, адже в них уже сьогодні почали проникати елементи ІТ. Наприклад, кухарів тепер навчають молекулярної кухні, а прибиральники повинні вміти керувати спеціальними миючими машинами. Такі суміжні професії можуть бути в тренді через п'ять років".

Тим, кому ближче точні науки, фахівці радять обирати професії механіків та інженерів. "Їх престиж поступово підвищується в суспільстві. Крім того, вони затребувані за кордоном, – каже Колишко. – А з огляду на територіальне розташування України та її інтеграцію в європейське суспільство, в перспективі затребуваними будуть логісти та працівники туристичної сфери". А з огляду на швидкість розвитку світу, важливою конкурентною навиком стане здатність швидко освоювати нові спеціальності і працювати з великим масивом інформації.

Реклама

Вивчайте мови і гугліть

Також експерти настійно радять абітурієнтам не лінуватися, і активно розвивати додаткові навички. Наприклад – вчити мови, менеджмент і все те, що дасть вам можливість виглядати більш виграшно на тлі інших претендентів. "Чим більше мов ви освоїте, тим більше будуть шанси знайти роботу в тій же Європі", – впевнена Тетяна Пашкіна. Причому, крім англійської, варто звернути увагу на мови країн ЄС (німецьку і польську), а також на екзотичні мови країн, що динамічно розвиваються  (китайський, японський, корейський). А ось Родіон Колишко радить при виборі професії орієнтуватися на перспективу і збирати про неї всю можливу інформацію: "Потрібно максимально детально вивчити, які можливості вам дасть спеціальність, промоніторити рівень зарплат, дізнатися про перспективи кар'єрного зростання, а також – про можливість роботи в Україні і ЄС".

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Ціни
В Україні дорожчають продукти
Що зросло в ціні?
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.57

Євро (€)

31.03

Російський рубль (₽)

0.37

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
Як зберігати заощадження в Україні?
Дізнатися
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,92
17,76
30,98
30,69
29,22
17,98
33,09
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,68
28,28
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти