Ринок праці на п'ять років: які фахівці будуть в тренді

20 квітня 2016, 07:45

Ірина Крикуненко

Через кілька років країні потрібні будуть молекулярні кухарі, генні інженери і механіки

Через пару місяців в Україні стартує вступна кампанія, а багато випускників шкіл до сих пір не визначилися, з якою професією пов'язати своє життя, щоб гарантовано бути затребуваним після закінчення вузу. "Сегодня" розпитала експертів ринку, які "кадри" будуть в тренді в найближчому майбутньому і як правильно обирати спеціальність, щоб не залишитися "за бортом".

Реклама

За словами директора департаменту розвитку трудового потенціалу Федерації роботодавців України Родіона Колишко, ринок праці завжди безпосередньо пов'язаний з розвитком пріоритетних галузей в економіці. "Зараз в Україні переломний момент: ми відходимо від сировинної орієнтації. Це пов'язано з тим, що для нас закриваються ринки СНД, а Україна підписала угоду про вільну торгівлю з ЄС. І це вплине на запити ринку праці", – говорить Колишко. Так, в найближчі кілька років наша країна буде розвивати сектора економіки з високою доданою вартістю (наприклад, переробка сировини). Тому будуть потрібні інженери по автоматизації, які зараз на ринку в крайньому дефіциті. "Ще один світовий тренд – розвиток аграрного сектору. Так що через п'ять років на ринку праці будуть актуальні будь-які пов'язані з цим професії – від звичайного агронома до фахівців в генній інженерії", – говорить Колишко.

За словами експертів, не втратить актуальності і сфера ІТ: "Ми все більше відходимо в мережу, переводимо все більше речей в електронний формат, програмуємо все більше процесів. Тому від фахівців ІТ вимагають все нових і нових навичок, в тому числі і знання нових мов програмування. Протягом найближчих декількох років потреба в таких працівниках буде тільки зростати", – вважає HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крім того, за її словами, затребуваними будуть кухарі та швачки: "Через несприятливу екологічну ситуацію в сфері профосвіти сьогодні на ринку – дефіцит робітничих професій". Колишко згоден з цією думкою – за його словами, зараз, навіть не дивлячись на порівняно непогані зарплати, люди вельми неохоче освоюють "ручні" професії. "Потрібно підвищувати їх престиж. Тим паче що в майбутньому вони перестануть бути чисто робочими, адже в них уже сьогодні почали проникати елементи ІТ. Наприклад, кухарів тепер навчають молекулярної кухні, а прибиральники повинні вміти керувати спеціальними миючими машинами. Такі суміжні професії можуть бути в тренді через п'ять років".

Тим, кому ближче точні науки, фахівці радять обирати професії механіків та інженерів. "Їх престиж поступово підвищується в суспільстві. Крім того, вони затребувані за кордоном, – каже Колишко. – А з огляду на територіальне розташування України та її інтеграцію в європейське суспільство, в перспективі затребуваними будуть логісти та працівники туристичної сфери". А з огляду на швидкість розвитку світу, важливою конкурентною навиком стане здатність швидко освоювати нові спеціальності і працювати з великим масивом інформації.

В тренді
Валютні борги українців перетворяться на гривневі: банкам дали два місяці
Реклама

Вивчайте мови і гугліть

Також експерти настійно радять абітурієнтам не лінуватися, і активно розвивати додаткові навички. Наприклад – вчити мови, менеджмент і все те, що дасть вам можливість виглядати більш виграшно на тлі інших претендентів. "Чим більше мов ви освоїте, тим більше будуть шанси знайти роботу в тій же Європі", – впевнена Тетяна Пашкіна. Причому, крім англійської, варто звернути увагу на мови країн ЄС (німецьку і польську), а також на екзотичні мови країн, що динамічно розвиваються  (китайський, японський, корейський). А ось Родіон Колишко радить при виборі професії орієнтуватися на перспективу і збирати про неї всю можливу інформацію: "Потрібно максимально детально вивчити, які можливості вам дасть спеціальність, промоніторити рівень зарплат, дізнатися про перспективи кар'єрного зростання, а також – про можливість роботи в Україні і ЄС".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти