Ринок праці в Україні: кожен третій поміняв роботу, кожен шостий працює в Києві

14 березня 2019, 07:51

Олександра Романюк Олександра Романюк

В Україні працюють на постійній основі все менше людей

З 17 млн ​​населення України працездатного віку, яке нарахували на 1 січня 2019 року, працювали на постійній основі 7,7 млн ​​осіб. Тобто трохи більше 45%. Ще приблизно півмільйона працювали за цивільно-трудовими договорами або за сумісництвом. При цьому приблизно кожна третя особа з числа працюючих за минулий рік поміняла місце роботи або просто звільнилася.

За даними Укрстату, за минулий 2018 рік звільнилися або були звільнені 2 млн 420 тис. осіб, а прийнято на роботу – 2 млн 237 тис. осіб. Таким чином, кількість офіційно працюючих людей в Україні скоротилася на 183,7 тис. осіб.

Така статистика публікується другий рік поспіль. Минулого року в першому кварталі був ще зафіксований приріст кадрів – 16,7 тис. осіб, а потім почалося скорочення. Загалом за 2017 рік кількість офіційно працюючих українців зменшилася на 100 тис. осіб.

Переважна кількість звільнених потрапляють до статистики "плинність кадрів". З 2,4 млн осіб таких було 2,1 млн. Решта потрапили під скорочення.

Якщо говорити про сфери зайнятості, то за минулий рік суттєве скорочення відбулося в сфері освіти – там стало на 60 тис. працівників менше. У промисловості чисельність робітників скоротилася на 50 тис. осіб, в медицині – майже на 40 тис.

А ось в сільському господарстві скорочення становило всього кілька тисяч чоловік, причому напередодні сезону сільськогосподарських робіт – в II кварталі – галузь поповнилася близько 60 тисячами працівників (2017-го приплив кадрів був удвічі меншим). Щоправда, в IV кварталі ще більше людей звільнилися.

У будівництві кількість робітників за минулий рік не змінилася. А ось в торгівлі працівників стало на 3 тис. більше. У сфері державного управління і оборони додалося 1,5 тис. працівників.

Стосовно регіонів, то рекордсменом зі скорочення кількості працівників виявився Київ. Тут за минулий рік працюючих стало на 24,2 тис. менше. Практично кожен другий був звільнений через скорочення кадрів.

Однак щодо загальної кількості працівників це небагато. Адже з 8 млн працюючих українців понад 1,3 млн працюють в Києві. Тобто кожен шостий працюючий українець працює в столиці. Виходить, за минулий рік столиця втратила тільки 1,86% співробітників. Для порівняння: у багатьох регіонах скорочення постійних працівників становило 2-3%.

На другому місці за скороченням кількості працівників виявилася промислова Дніпропетровська область – мінус 20 тис. працівників. Із загальної кількості зайнятих жителів області це мінус 2%. 11,7 тис. осіб були звільнені за скороченням кадрів.

Стосовно інших регіонів, значно зменшилася кількість постійних працівників в Одеській області – на 15 тис. У Львівській області таких стало на 13 тис. менше, в Донецькій – на 10 тис. Від загального числа скорочення в цих областях становило 2,2%.

Практично не спостерігалося минулого року плинності кадрів у Житомирській, Рівненській, Чернівецькій областях. Не набагато скоротилася кількість працюючих в Київській області (-2 тис.), Волинській, Житомирській, Кіровоградській та Тернопільській областях (-3 тис.). А ось в Закарпатській, Миколаївській, Сумській та Чернігівській областях стало менше на 8 тис. постійно зайнятих жителів.

Такі цифри спростовують поширену думку, що жителі саме західних областей масово їдуть на заробітки за кордон. Втрачають працівників різні регіони. Про причини звільнень людей за власним бажанням служба статистики не повідомляє. Однак питання на цю тему будуть включені до анкети під час перепису населення, запланованого на 2020 рік.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, де і скільки в різних регіонах заробляють українці і на що витрачають.

Також ми розповідали про те, як українці потрапляють у трудове рабство за кордоном. Подробиці – у відеосюжеті.

Реклама

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти