Ринок пального завмер в очікуванні нових цін

10 листопада 2020, 10:03

Олександр Панченко Олександр Панченко

Експерти чекають здешевлення дизпального і подорожчання газу

Роздрібні ціни на ринку пального зачаїлися. Після рекордів подорожчання, коли ціни зросли на 1,1-1,15 грн/л, або на 5%, ринок завмер. А в низці регіонів пальне навіть подешевшало.

Реклама

Які тенденції очікувати на нинішньому тижні, розповіли наші експерти: директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев і аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.

Нагадаємо, що парламент готовий змінити ціни на пальне.

Що змінилося за тиждень

Головним на цьому тижні стала різноспрямована зміна цін. Вона була невеликою, в межах 6 коп./л. Бензини і дизпальне подешевшали в 11 регіонах, автогаз в 9. У трьох областях ціни не змінилися, в інших незначне подорожчання продовжилося.

Найнижчі ціни на бензин і дизпальне як і раніше в Сумській області, найвищі – в Луганській (див. інфографіки).

Реклама

Найдорожчий газ також в Луганській області – 13,05 грн/л, найдешевший в Миколаївській, Сумській та Харківській областях – по 12,53 грн/л.

В цілому розкид цін не змінився ні по одному виду нафтопродуктів. По А-92 він становить 14,9% (3,28 грн/л), по А-95 – 13,5% (3,11 грн/л), по дизелю – 13,9% (2,88 грн/л), по автогазу – 4,2% (0,52 грн/л).

Ціни на А-92

Середня ціна по Україні – 23,15 грн/л.

Ціни на А-95

Середня ціна по Україні – 24,21 грн/л.

Реклама

Ціни на ДТ

Середня ціна по Україні – 23,53 грн/л.


Ціни на LPG

Середня ціна по Україні – 12,74 грн/л.

Аналіз ситуації на ринку

Реклама

Експерти кажуть, що потенціал подорожчання палива був вичерпаний, тому ціни зупинилися.

"Після стрімкого зростання цін протягом останніх двох тижнів, коли літр бензину подорожчав більш ніж на гривню, дизпалива – на 80 копійок, трейдери побачили, що оптові ціни на кордоні знижуються, курс гривні стабілізувався, а купівельний попит впав. Цими факторами і можна пояснити нинішню ситуацію на ринку", – аналізує Геннадій Рябцев.

Сергій Куюн додав, що Україна вступає в низький сезон споживання палива. При цьому ціни в опті знижуються, і, щоб привернути покупців в роздрібній торгівлі, трейдери починають проводити акції для лояльних клієнтів, тобто тих, хто має дисконтні карти тієї чи іншої мережі.

"Для "своїх" ціни на бензин можуть бути нижчими на 3-5 грн/л, ніж для тих, хто не має знижкової карти, це набагато більше, ніж рік тому, – зазначив Сергій Куюн. – Продажі знижуються, і таким чином їх сподіваються збільшити".

За словами Артема Куюна, всі, хто хотів підвищити роздрібні ціни на газ, це зробили. Крім того, за тиждень середня ціна в опті впала до 19 400 грн/т, або на 400 грн/т, але було і дешевше. У перерахунку на літри це приблизно 10,7 грн/л. Тому на тлі сезонного зниження попиту ціни теж зупинилися.

Що може змінитися за тиждень

Експерти очікують, що на цьому тижні ні бензин, ні дизпальне дорожчати в роздробі не повинні. Головна причина – профіцит ринку у нас і все більш жорсткий карантин в Європі, який неодмінно призведе до падіння попиту на нафтопродукти і подальшого зниження оптових цін Але і здешевлення чекати не доведеться, як мінімум, ще тиждень. Хоча можливі невеликі корегування роздрібних цін в окремих мережах.

"Поки не бачу підстав для змін роздрібних цін", – стверджує Геннадій Рябцев.

За словами Сергія Куюна, трейдери будуть швидше намагатися розпродати дорогі, дуже значні запаси пального. Перш за все це стосується літнього дизпального, ціни на яке можуть ще опуститися.

"Якщо і буде зміна цін, то тільки вниз. Зниження можливе якщо не на цьому тижні, то на наступному", – уточнив Сергій Куюн.

Що стосується ціни на газ, то тут здешевлення може і не бути. Навпаки, формується потенціал для нового зростання цін. Артем Куюн звернув увагу на такий фактор, як на нафту, що подорожчала 9 листопада.

"Ціни зросли більш ніж на 10%, або на 4 долари за барель, – зазначив Артем Куюн. – А нафта тягне за собою вартість бутану, який входить до складу автогазу. Враховуючи, що на ринку газу немає ні значних запасів, ні великого прибутку, роздрібні ціни відразу ж відреагують на подорожчання в опті. Але, скоріш за все, це станеться не раніше третьої декади листопада".

Коронавірус не відступає, тому дезінфекція автомобіля як і раніше залишається актуальною. Як її правильно робити, дивіться в сюжеті

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти