Ринок нерухомості в Україні: чи дорожчають квартири і чи варто поспішати з покупкою

13 жовтня 2018, 07:51

Олександра Романюк Олександра Романюк

Які є хитрощі у забудовників і що буде з цінами після Нового року

Востаннітижнізабудовникиіекспертивбудівельнійгалузізаговорилипро зростанняціннаквартири."Такої цінивже небуде!","Встигнітькупити!З 1 листопадаплановепідвищенняцін!"-такимипризовнимиоголошеннямирясніютьгазетиісайтиз продажунерухомості.Іцепритому,щовесьостаннійрікекспертивідзначалитільки зниження цін на ринку житла.

Реклама

Мипоцікавилисяуекспертів,наскількиістотнимможебутиподорожчаннянерухомості.Чи не почнетьсязновусерйознеподорожчання.Ічи вартопоспішатизпокупкоюсамезаразтим,хтохочеполіпшитижитловіумовиабозберегтисвоїзаощадженняза допомогоюнерухомості.

Причины для зростання цін є

В ситуації, когда в країні все ще тримається високий рівень інфляції, будівельнагалузьпростоне можезалишатисявиняткоміз загальногоправила.Будівельникикажуть,щотількизаостаннійрікцінинабагато будматеріалівзрослина20-40%,втомучислінатакіосновні,якарматураіцегла.Тобтособівартістьбудівництвазростає,ізабудовникивжене готовікомпенсувативитратизарахуноксвого прибутку.

"Прибутоксьогодніузабудовниківневелика:20,удеяких25%.У порівняннізтиминадзвичайнимиприбутками, які булираніше,цетрохи",-говоритьаналітикконсалтинговоїкомпанії "SV Development" СергійКостецький.

Щеранішеоднимфакторомподорожчаннябудівництвасталопідвищеннямінімальноїзарплати.Алетоді,на початкуроку,цене привелодо істотного підвищенняцін.

Аостанньою"краплею"сталоосіннєпідвищеннякурсудолара.Хоча,з іншогобоку,цейжефакторпокинівелюєпідвищенняціннанерухомість.Розрахункинабудівельномуринкупроводятьсявгривні.Інавітьякщозабудовникипідвищуютьцінинакількасотеньгривень,через зростання курсудоларастатистикареальнихугодпокивсеоднопоказуєтриваючезниженняцін.

Реклама

На фото – середні ціни реальних угод, за даними компанії "SV Development".

2_13

1539365509.7814

… Але подорожчання поки не буде

Незважаючинате,щооб'єктивніпричинидляподорожчаннянерухомостісьогодніє,експертивважають,щопокупціщедовгозможутькупуватиквартириза старими цінами,аможе,навітьдешевше.Справавтому,щопокупцівквартирдосихпірнакількапорядківменше,ніжпобудованихіспоруджуванихквартир.Експертикажуть,щотакогобожевільногопропозиціїнаринкунерухомостіне булонавітьдоостанньої кризи,колигалузь(яківсяекономіка)перебуваланапідйоміібудівництвовелосяшаленимитемпами.

"Тієїнерухомості,якувідбудувализаостаннікількароків,вистачить,напевно,щероківна10",-говоритьСергійКостецький.

Аледлябільшостіукраїнців,якіпотребуютьполіпшення житловихумов,покупкаквартиридосізалишаєтьсянедоступноюрозкішшю.

"Попитнанерухомістьзараздоситьнизький,причомуйогощебільшобмежуємонетарнаполітикаНаціональногобанку.ВисокаобліковаставкаНБУробитьіпотечнікредитинедоступними,ітакепоняття,якіпотека,сьогодніпрактичновідсутнє",-говоритьекономічнийекспертіаналітикБорисКушнірук

Реклама

Самечерез невідповідністьціннаквартириідоходівлюдейзабудовникипобоюютьсяпідвищуватицінинабагато.

"Яктількина500-на 1000грнпідвищуютьсяціни-продажувідразупадають,людиперестаютькупуватиуцьогозабудовника",-говоритьСергійКостецький.

Абагатоякщоіпідвищуютьціни,тотільки"напапері",тобтоодночаснооголошуютьрізніакції,що дозволяютьпокупцямпридбатинерухомістьза старою ціноюабонавітьдешевше.

"Забудовникипотрохупідвищуютьцінипостійно.Томущособівартістьбудівельнихматеріалівзростає.Алевтой жечасподивітьсянабіг-борди:тамсуцільніакціїзабудовників.Тобтовониформальнопідвищують,алечастину квартирпускаютьпідакції,ілюдиякразцючастинуквартирікупують",-говоритьСергійКостецький.

Економія за рахунок якості

Втакихумовах,колиоб'єктивніпередумовидлязростанняціннаринкунерухомостіє,алецінипідвищуватиневигідно,забудовникиможутьнамагатисяекономити, будуючибізнесза принципом"піраміди"ізнижуючиякість.

"Зараззалишилисявосновномувеликізабудовники,уякихвелика кількістьоб'єктів.Вониперекидаютьгрошізбільшпізніхоб'єктівнадобудовубільшранніх.Такщоябохарактеризувавсьогоднішнійринокнерухомостіякміхур,якийнавряд чилусненайближчим часом",-говоритьСергійКостецький.

Намагаючисьзаощаджувати,будівельникиможутьвикористовуватиматеріалинизької якості,імешканцітакихбудинківчерезкількароківбудутьматипроблеми.

"Ахтосьогодніконтролює,щосамевонибудують,якіматеріаливикористовують?Щознаєпокупецьпро будинок,крімйогозовнішнього вигляду?"-задаєриторичніпитанняБорисКушнірук.

Зайогословами,істотнийнедоліквсієїгалузіУкраїни-у відсутностіефективногоінструментуконтролюзабудівництвом.

В наступному році великих цінових потрясінь не очікується

Реклама

Аналітикконсалтинговоїкомпанії"SV Development"СергійКостецькийвважає,щодокінцярокуівнаступномуроціситуаціянаринкунерухомостібудезалишатисястабільною.Злетівцінчекати недоводиться,втім,якіістотногоздешевленняжитла.

"На ринку нерухомості з 2009 року нічого особливо не відбувається. І принаймні в найближчій перспективі я не бачу якихось серйозних катаклізмів. Не думаю, що ціни будуть рости. Наступний рік обіцяє бути хорошим і стабільним, а далі як піде – будемо дивитися. Я думаю, навіть якщо цей будівельний міхур буде роздуватися надмірно, луснути йому ніхто зараз не дасть. Будівництво продовжує залишатися тією галуззю, яка наповнює бюджет і дає показники ВВП. Забудовники працюють легально, сплачують податки, держава і банки є гарантами. Тому я б сказав, що сьогоднішня ситуація влаштовує і держава, і забудовників, і людей, які хочуть купити квартири для себе. Тому що ціни на житло зараз досить низькі. Ну коли це можна було купити нове житла в Києві за 600-700 доларів?"- говорить Сергій Костецький.

"Я не очікую серйозного підвищення цін на ринку нерухомості. Для подорожчання необхідні дві умови: стабільне зростання доходів населення і доступ до кредитів. Зростання доходів поки що у нас немає, принаймні такими темпами, як до 2009 року. До того ж на економіку тисне ситуація з російською агресією. І у нас немає "довгих" кредитів, причому я не думаю, що вони з'являться в найближчі роки. Таким чином, у нас немає двох фундаментальних факторів, які можуть визначати подорожчання нерухомості", – вважає Борис Кушнірук
.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Україні змінили правила реєстрації власності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти