Штрафи за незаконний вилов риби і забруднення озер зросли в десятки разів

16 червня 2020, 16:48

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Українцям гостро не вистачає риби і хорошої екології, що і вирішив виправити парламент

На тлі втрати позицій з експорту риби український парламент прийняв у першому читанні проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України про охорону водних біоресурсів та середовища їх проживання (№ 2765).

Реклама

За це рішення проголосували 305 народних депутатів з 381, зареєстрованого в сесійній залі.

Законом, зокрема, в Кодексі України про адміністративні правопорушення встановлюється:

  • забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, що викликає їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища, – тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 50 до 100 (нині – від 3 до 7) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 850 до 1 тис. 700 грн);
  • за порушення цих же норм посадовими особами – від 100 до 200 (нині – від 5 до 8) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн);
  • введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без споруд і пристроїв, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливому діянню, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 200 (нині – від 5 до 8) неоподатковуваних мінімумів доходів (від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн);
  • виконання робіт на землях водного фонду без здійснення заходів щодо збереження довкілля та умов розмноження водних біоресурсів, забезпечення недоторканності ділянок, що становлять особливу цінність для збереження водних біоресурсів, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 400 до 900 неоподатковуваних мінімумів (від 6 тис. 800 до 15 тис. 300 грн) з конфіскацією засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб – від 2 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів (від 34 тис. до 51 тис. грн) з конфіскацією засобів вчинення правопорушення.

Також серед іншого пропонується встановити, що порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 40 до 150 (нині – від 2 до 10) неоподатковуваних мінімумів (від 680 до 2 тис. 550 грн) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 200 до 300 (нині – від 10 до 30) неоподатковуваних мінімумів (від 3 тис. 400 до 5 тис. 100 грн).

Грубе порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 3 тис. 400 до 8 тис. 500 грн) і на посадових осіб – від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів (від 6 тис. 800 до 13 тис. 600 грн) з конфіскацією знарядь добування, засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Реклама

До грубих порушень відносять:

  • рибальство з використанням знарядь добування (вилову) особами, які не мають дозвільних документів на спеціальне використання водних біоресурсів або перебування на водному об'єкті або в прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями добування (вибухові, отруйні речовини, знаряддя лову із застосуванням електроструму або інші, пристосовані для масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу);
  • здійснення любительського рибальства в межах районів, визначених для промислового рибальства;
  • а також здійснення промислового рибальства в межах районів, визначених для любительського рибальства;
  • застосування промислових знарядь добування водних біоресурсів, які не відповідають правилам і режимам рибальства.

Нагадаємо, раніше ми писали, що зі споживанням риби в Україні залишаються проблеми – жителі країни їдять її вдвічі менше, ніж в середньому по Європі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти