Розенко розповів, як збирається проводити реформи

23 грудня 2014, 14:31

У Мінсоцполітики назвали три компоненти реформи

Глава Мінсоцполітики Павло Розенко не обіцяв швидких змін в країні від реформ.

Реклама

"У мене завжди стоїть перед очима цифра дефіциту ПФ. У наступному році дотація становитиме 90 млрд. грн. Це клубок проблем, який тягнеться з року в рік. Ці гроші потрібні тільки для того, щоб виплачувати ті пенсії, які зараз є в тих мізерних розмірах, що є. Будь-яке збільшення відразу ж веде до збільшення дефіциту", – сказав Розенко.

За його словами, є кілька виходів.

"Першу, яку провели в 2011 році – пенсійна реформа. Непопулярні заходи, але дуже прості -підвищення пенсійного віку, стажу, урізання пільг. Нам обіцяли, що дефіциту ПФ більше не буде через три роки. Але три роки минуло, а дефіцит тільки ще більше виріс і не дає можливості підвищувати соцстандарти для найменш забезпечених людей. Тому ми підемо більш ризикованим шляхом. На тіньовому ринку праці виплачуються щорічно кілька млрд. грн. чорної зарплати, з який 70 млрд. недоотримує щорічно ПФ, 30 млрд. – місцеві бюджети", – сказав він.

В тренді
Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення євроблях: як рахуватимуть акциз
Фото: колаж Сьогодні

"Реформа складається з трьох компонентів. Перший – поступове зменшення ставки ЄСВ. Друге -реформування фондів соцстрахування – руйнація корупційної моделі.

Реклама

Ми говоримо про злиття фонду соцстрах від нещасних випадків на виробництві та фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності. Це дасть нам ресурс – людей, приміщень і техніки, які можна направити на інші галузі соцполітики. Третє – посилення відповідальності за трудову дисципліну, захист прав працівників. Працівник не повинен бути допущений до роботи без трудового договору в письмовому вигляді. Ми введемо санкції за неоформлення працівника, оформлення його на неповний робочий день або неповної сплати ЄСВ.

Це не дасть відразу позитивного ефекту щодо наповнення ПФ та інших соцфондів. Але якщо ми зараз не зробимо цей крок – ніяких перспектив не буде", – додав він.

Всі подробиці в спецтемі Принятие бюджета

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти