Розенко: Поки українці зароблятимуть по 3500 гривень, середня пенсія залишиться мізерною

17 березня 2015, 13:34

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Міністр сподівається, що нова пенсійна система запрацює вже з 2016-го

Міністр соцполітики України Павло Розенко вважає запорукою успішної реформи пенсійної системи реформу економічної моделі країни та системи оплати праці.

Реклама

Про це Розенко заявив в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Потрібно розуміти, що тільки зміна пенсійного законодавства сама по собі не дасть великого ефекту. Не можна сказати, що ось якусь одну норму закону виправимо або запропонуємо іншу пенсійну модель, виходячи з досвіду зарубіжних країн, – і ситуація в пенсійному забезпеченні покращиться, скажімо, через 2-3 роки. Це неможливо. Тому що вирішити проблеми нашої пенсійної системи можна тільки в умовах зростання економіки та детінізації ринку праці в Україні. Адже від чого залежить рівень пенсії українців? Від рівня їх зарплат, а він зараз практично не росте. Поки українці будуть щомісяця заробляти в середньому лише по 3500 гривень, – середня пенсія в Україні так і залишатиметься мізерною – близько 1500 гривень", – сказав він.

За його оцінкою, нинішня модель пенсійного забезпечення цілком сучасна.

"У нас в законодавстві зафіксована трирівнева модель. Перший рівень – солідарний. Другий – накопичувальний. Третій – недержавне пенсійне страхування. Але за фактом сьогодні працює лише перший рівень. Чому так відбувається? Не було політичної волі на впровадження накопичувальної системи, всі замислювалися про ризикованість цього кроку. Так, працює і третій рівень – недержавне пенсійне страхування, але ні добре, ні погано. Не треба винаходити велосипед, краще діяти в рамках вже прописаної стратегії", – пояснив міністр.

Реклама

Чиновник підкреслив, що необхідно навести порядок у солідарній пенсійній системі.

"Тут необхідно перейти на єдиний принцип нарахування пенсії, щоб ліквідувати 20-30 різних схем. По-друге, потрібно запускати накопичувальну систему, яка принесе в економіку" довгі гроші "(тобто, простими словами, працюючі громадяни відкриють пенсійні рахунки і будуть на них відкладати кошти, якими зможуть скористатися через багато років у старості. – Авт.). І, по-третє, дати можливість для повноцінної роботи страхування. Зараз можливостями недержавних Пенсфонда користуються лише 3% працюючих. Це вкрай мало", – зазначив Розенко.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Він додав, що уряд зробив цілу низку кроків з реформування солідарної системи за останні місяці.

"Мова йде про наведення порядку в механізмі призначення пенсій, страхового стажу і терміни виходу на пільгові (дострокові) пенсії, уніфікації пенсій для народних депутатів, суддів, прокурорів, чиновників. Безумовно, комусь ці нововведення можуть не сподобатися, але в солідарній системі не може бути так, що хтось живе на пенсію в 1000 гривень, а хтось отримує 15 тисяч. Тому перехід на єдину систему нарахування пенсій відбудеться. Найбільш спірні, з соціальної точки зору, ініціативи – зокрема, податок на пенсію і обмеження пенсій працюючим пенсіонерам – тимчасові заходи, і будуть, швидше за все, діяти лише в 2015 році. А далі, залежно від стану економіки, вирішимо потрібні ці обмеження чи ні", – розповів глава Мінсоцполітики.

Розенко також повідомив, що в Міністерстві соцполітики вже розроблений проект закону, який обґрунтує необхідність трирівневої пенсійної системи.

Реклама

"Для розробки ми залучили експертів, зокрема, з тих, хто успішно проводив реформи в пострадянських країнах. Крім того, в робочих групах брали участь представники недержавних пенсійних фондів, коаліції Верховної Ради. У квітні цей проект буде погоджений, презентований і поданий до парламенту. Хотілося б, щоб нова пенсійна система запрацювала вже з початку 2016-го", – підсумував міністр.

Повний текст інтерв'ю Розенко читайте в газеті "Сегодня" за 17 березня і на сайті "Сегодня.ua

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти