Зростання виплат за держборгом в 2019 році: експерт назвав причину

3 квітня 2019, 13:28

Євгенія Давиденко

Сума прогнозних виплат в 2019-му зросла на 15 млрд гривень через зростання попиту на "короткі" ОВДП, говорить економіст

Міністерство фінансів України оновило план виплат за державним та гарантованим державою боргом за 2019 рікЗгідно з ним, на початок квітня загальна сума прогнозних виплат збільшилася на 15,32 млрд гривень і становить 460,99 млрд.

Реклама

Як пояснив сайту "Сегодня" головний аналітик Concorde Capital Олександр Паращій, збільшення суми прогнозних виплат пов'язане зі зростанням попиту на "короткі" облігації.

"Це збільшення пов'язане з тим, що Мінфін останнім часом дуже багато привертав короткого боргу на три-шість місяців, – пояснює експерт. – Те, що вони збільшили план виплат, швидше за все, означає, що раніше розраховували розміщувати більше облігацій, які будуть погашатися наступного року, через рік і так далі. Але попит на такі облігації невеликий, і їм доводиться залучати більш короткі облігації на три-шість місяців, відповідно, їх доведеться гасити вже цього року".

Для цього Мінфін буде перекредитовуватися.

"Мінфін готовий за такою ставкою брати борги, в цьому немає нічого... Через три місяці, коли будуть погашатися облігації, Мінфін буде випускати нові, можливо довгі", – припускає фахівець.

Головні покупці таки цінних паперів – українські банки, в основному державні. За його словами, цінні папери будуть головним інструментом, що підтримує бюджет, якщо не буде надано наступний транш МВФ.

"Частина траншу, яка може піти в бюджет – це одне з джерел зовнішніх надходжень. Інші джерела – розміщення ОВДП, міжнародних облігацій, інші позики, доходи від приватизації (якщо вони будуть). Тобто джерел зовнішніх надходжень, крім платежів від резидентів України, податкових і не податкових, багато. Єдине, що ми бачимо – з традиційними джерелами є проблеми, оскільки доходи бюджету не виконуються за результатами трьох місяців. Це означає, що доведеться більше фінансувати за рахунок інших інструментів, які пов'язані з податками", – зазначив Паращій.

Нагадаємо, на початку 2019 року прес-служба Мінфіну повідомляла, що цього року Україна має здійснити найбільші виплати за зовнішніми та внутрішніми державними зобов'язаннями - загальна сума виплат в 2019 році повинна становити 360,69 млрд грн.

Реклама

Нагадаємо, в січні 2019 року Мінфін затвердив програму управління державним боргом на 2019 рік. Загальні виплати за держборгом передбачені законом про бюджет на рівні 417,45 млрд гривень, з яких: 239,24 млрд гривень (57,3%) – виплати за державним внутрішнім боргом; 178,21 млрд гривень (42,7%) – виплати за державним зовнішнім боргом.

Детальніше про ситуацію з боргами країни читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Чому кредитів немає, а державний борг України зростає".

В уряді і Національному банку України вважають, що впоратися з виплатами за державним боргом країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Зокрема, очікується надходження ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти