Зростання ВВП України може виявитися нижчим, ніж прогнозувалося – НБУ

22 червня 2017, 19:57

Фактичні темпи зростання економіки України в річному вираженні поки трохи нижче оцінок Нацбанку

Національний банк України (НБУ) прогнозує подальше уповільнення зростання економіки України у другому кварталі 2017 року. Про це йдеться в прес-релізі НБУ, присвяченому уточненим показникам Держстату по ВВП.

Реклама

У НБУ відзначили посилення ризиків, через що зростання ВВП за підсумками року може бути нижче прогнозованих Нацбанком 1,9% в річному вираженні.

Так, ВВП України в першому кварталі 2017 року річному вираженні в порівнянні з першим кварталом 2016 року зріс на 2,5%, в той час як в порівнянні з попереднім кварталом, з урахуванням сезонного фактора, знизився на 0,3%.

У НБУ розповіли, що фактичні темпи зростання економіки України в річному вираженні поки трохи нижче оцінок НБУ, опублікованих в інфляційних звіті за квітень 2017 року.

Крім того, Нацбанк відзначає, що однією з причин зниження темпів зростання економіки в порівнянні з прогнозом є блокада Донбасу. Блокада неконтрольоваих Києвом територій Донбасу (НКТ) може незабаром побічно негативно вплинути не тільки на промисловість, але і на інші галузі економіки, попереджали раніше в НБУ.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

Як повідомлялося, зростання ВВП України в першому кварталі 2017 року по відношенню до аналогічного періоду 2016 року сповільнилося до 2,4% в порівнянні з 4,8% в четвертому кварталі 2016 року, що збігається з оцінками Світового Банку.

Уряд України побудував держбюджет-2017 на прогнозі зростання ВВП 3% при інфляції 8,1%, тоді як Нацбанк України очікував збільшення ВВП на 2,8% при інфляції 9,1%.

Через транспортну блокаду НКТ Нацбанк потім знизив свій прогноз зростання економіки до 1,9%, а уряд до 1,8%, погіршивши ще й прогноз інфляції до 11,2%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти