Зростання української економіки сповільнилося – НБУ

2 листопада 2018 18:01

ВВП України в третьому кварталі збільшився менше, ніж в першому півріччі 2018 року

Зростання ВВП України в третьому кварталі 2018 року сповільнилося до 3,1% в річному вираженні з 3,8% кварталом раніше на тлі погіршення динаміки більшості базових галузей економіки. Такі дані наводить Національний банк України (НБУ) в своєму інфляційному звіті за жовтень.

Реклама

Згідно зі звітом Нацбанку, на показниках сільського господарства негативно відбилася низька врожайність ранніх зернових.

Зростання в промисловості стримували погіршення кон'юнктури на зовнішніх ринках, ремонтні роботи на кількох металургійних підприємствах і ускладнення вантажних перевезень. Ці ж фактори гальмували і збільшення експорту, зазначають в НБУ.

Водночас тривало подальше нарощування грошових переказів трудових мігрантів, що разом із зростанням заробітної плати і соціальних виплат стимулювало споживчий попит і імпорт, вважають в Нацбанку.

Зазначимо, днями Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) поліпшив свій прогноз зростання ВВП України в 2018 році до 3,5% з 3%, прогнозованих раніше. Такі дані вказані в звіті про регіональні економічні перспективи.

Реклама

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час звіту щодо роботи Кабінету міністрів за дев'ять місяців заявив, що ВВП України у другому кварталі 2018 року зріс на 3,8%.

В тренді
Нові тарифи на газ і сюрпризи від долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Експерти спрогнозували курс долара. Колаж "Сьогодні"

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) розповів, якими найближчі два роки буде курс гривні, інфляція і зростання української економіки. "Сегодня" розібрався в прогнозі МВФ і з'ясував, якими будуть курс, ВВП і ціни найближчі два роки. Так, наступного року НБУ обіцяє зростання ВВП на 2,5%. У квітні аналітики МВФ обіцяли зростання української економіки на 3,3%, але зараз переглянули прогноз і говорять уже про 2,7%.

Водночас, згідно з даними МВФ, Україна стала найбіднішою країною Європи. Молдова випередила Україну і посідає 133-тє місце в світі з 2694,469 доларів ВВП на душу населення, а Україна – 134-тє місце в світі по 2656,01 доларів ВВП на душу населення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти