Зростання соцстандартів: кому пощастило і скільки додадуть

10 грудня 2017, 07:19

Ілля Требор

Більше отримають самотні батьки, люди з інвалідністю та малозабезпечені

З початком зими в Україні зросли соцстандарти, вплинувшинавиплатиінвалідам,батькам-одинакамтамалозабезпеченимсім'ям."Сегодня"розібралася,скількиікомудодадуть,атакождізналася,якцевплиненацінивкраїні.

Кому і що додали

Реклама

Останнійразсоціальністандартивкраїнізмінювалисявтравніцьогороку-уряд додавукраїнцям80грн,піднявшипрожитковиймінімумдо 1624грн.Наступнейогопідвищеннябулозаплановановдержавномубюджетіна1 грудня.Нинішнянадбавкасклала76грн,ісьогоднівУкраїніпрожитковий мінімумстановить 1700грн.Якщоговоритиокремоза категоріями,то,наприклад,длянепрацездатнихукраїнцівмінімумнині становить1373грн(було1312грн),адлядітейу віцівід6до18років-1860 грн(було1777грн).

Зростання прожиткового мінімуму прискорило прив'язані до нього соціальні виплати. Так, з 1 грудня допомогу матерям у зв'язку з пологами не повинна бути менше 440,5 грн на місяць (було 421 грн). Нагадаємо, згідно із законом жінкам повинні щомісяця виплачувати 100% середньомісячного доходу або хоча б чверть від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (одна тисяча сімсот шістьдесят дві грн). Виросла також і допомога одиноким батькам: для тих, у кого є діти до 6 років, тепер вона становить 1492 грн (було 1426 грн), для дітей від шести до 18 років – 1860 грн (тисяча сімсот сімдесят сім грн) і для дітей від 18 до 23 років, якщо вони навчаються на стаціонарі, – 1762 грн (1684 грн).

Торкнулисязміниідопомогиінвалідамтамалозабезпеченимсім'ям.Допомогадляосібзінвалідністюпершоїгрупискладе1784грн(було1705грн),другоїгрупи- 1578грн(1508грн),атретьої-1373грн(1312грн).Щожстосуєтьсямалозабезпеченихсімей,тодляпрацездатнихукраїнцівдопомога становитиме370грн(353грн),адлянепрацездатнихта інвалідів-одна тисяча триста сімдесят тригрн(1312грн).

Зростання цін

Думки експертівпро наслідкизростаннясоцстандартіврозділилися.На думкуголови КомітетуекономістівУкраїниАндріяНовака,вононавряд чивідіб'єтьсянаінфляції.

"Более того, на мой взгляд, это и не повышение, а всего лишь незначительная индексация инфляции последнего времени. Напомню, что ее рост в последние годы определяется двузначными цифрами, а прожиточный минимум подняли всего на 5%", — отмечает он.

ЗасловамиНовака,вжеспрогнозованаінфляціябуде"з'їдати"цепідвищення,івононе встигневплинутиназростанняцін.Однакпротилежної думкипритримуєтьсядиректорекономічнихпрограмУкраїнськогоінститутумайбутньогоАнатолійАмелін.

"Рост социальных стандартов и минимальной зарплаты — все это влияет на инфляционные процессы, которые происходят в Украине. Дело в том, что рост доходов даже социально необеспеченного населения темпами, которые опережают рост экономики, будет приводить к росту цен. Если бы рост доходов шел за экономикой, то да, инфляционного давления не было бы, или оно было бы минимальным, — объясняет эксперт. — На следующий год мы ожидаем рост цен при базовом сценарии на 10—12%. И среди основных факторов — повышение прожиточного минимума".

Чи підвищать мінімалку до 4100 грн

Днямиукраїнціврозбурхалановина,щомінімальну зарплату, яку з цього року підняли одразу вдвічі до 3200 грн, можуть знову підвищити. Нацейраздо 4100грн.Про цезаявивпрезидентПетроПорошенко.Нагадаємо,впроектідержбюджету-2018закладено зростаннямінімальноїзарплатидо3723грн(на523грн).Азгіднобюджетної резолюціїнанаступнітри роки,з 2019рокумінімалкаповиннаскласти4173грн,авжез 2020-го-4425грн.
Експертивпевнені,щонове зростанняможливе-вбюджетівистачитькоштів,алецеспричинитьновийвитокцін,якужебулозмінімалкоюв 3200.

"Из-за предыдущего повышения розничные продажи товаров, конечно, выросли, но инфляция выросла еще больше. Грубо говоря, в 2018 году мы повторим тот же рост цен, которые наблюдали в этом. И если будет 4100 грн, то инфляция будет не 7%, как прогнозирует НБУ, а 17%", — говорит Охрименко.

ЗгодензниміАмелін:"Унасприскореннязростанняцінпротягомостанніхмісяціввідбувалосявтомучислічерезпідвищення мінімальної зарплати, яке сталося на початку року".
Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти