Зростання чи падіння: в бюджеті-2018 врахували три сценарії розвитку економіки України

18 вересня 2017, 13:22

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Найоптимістичніший прогноз передбачає збільшення ВВП на 4%

Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2018 рік, на основі якого будувався проект бюджету-2018, був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за трьома сценаріями. Про це повідомляється в пояснювальній записці до законопроекту до державного бюджету України.

Реклама

Основою для розрахунку показників проекту державного бюджету на 2018 рік був обраний Сценарій 1, в якому передбачені:

  • зростання реального ВВП на 3%, збільшення номінального ВВП до 3,25 млрд грн;
  • споживча інфляція на рівні 7%, зростання цін виробників – 9%;
  • середньомісячна заробітна плата – 8 629 гривень, зростання в реальному вимірі – 10,9%;
  • зростання експорту на 7,3%, до 54,4 млрд доларів, імпорт – на 8%, до 61,8 млрд дол;
  • зростання інвестиційної складової ВВП (валове нагромадження основного капіталу) на 15%, прямі іноземні інвестиції на рівні 3-3,5 млрд дол.

Сценарій 2 є оптимістичнішим, ніж базовий прогноз. При більшості однакових з першим сценарієм показників, прогнозується активніше зростання ВВП – на 4%. У зв'язку з цим очікується і прискорене зростання соціальних стандартів і падіння безробіття. Точніші розрахунки в пояснювальній записці до проекту держбюджету-2018 не наводяться.

Найпесимістичнішим є Сценарій 3. Він побудований на припущеннях щодо несприятливої динаміки зовнішньоекономічної кон'юнктури і передбачає уповільнення економічного зростання до 1,2 відсотка 2018 року.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

У свою чергу, цей сценарій передбачає вищі темпи зростання як споживчих цін, так і цін виробників промислової продукції, в результаті чого прогнозний показник номінального ВВП вище, ніж за Сценарієм 1.

Реклама

Нагадаємо, сьогодні, 18 вересня, був опублікований текст проекту державного бюджету України на 2018 рік. Документ був внесений до Ради 15 вересня – в крайній допустимий законодавством термін. Кабмін обіцяє більше не відкликати законопроект з парламенту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти