Зростання цін знову обігнало прогноз Нацбанку: як ситуацію оцінюють в НБУ

1 березня 2018, 15:01

Прискорення інфляції було викликане подорожчанням продуктів харчування і послуг, вважає регулятор

НаціональнийбанкУкраїниплануєпереглянутивквітнімакроекономічніпрогнози,втомучисліпоінфляції.Разомзтим,січневийпрогнозвНацбанкуназиваютьактуальним,незважаючинате,щов січні 2018 року споживча інфляція прискорилась до 14,1% врічномувиміріі,отже,перевищилатраєкторіюпрогнозуНацбанку.
"За попередніми оцінками, високі темпи інфляції збереглися і в лютому. Це перш за все обумовлено більш високими, ніж очікувалося, темпами зростання цін на продукти харчування та послуги. Також до цього призвело підвищення цін на паливо з істотніше подорожчання нафти на світових ринках і ослаблення гривні в попередні місяці", - повідомили в НБУ.

Базоваінфляціявсічніприскориласядо9,8%врічномувимірі.У Нацбанкувважають,щоцесталорезультатомдіїрядуфакторів,наприклад:
  • збільшеннявиробничихвитратчерез швидкезростаннязаробітноїплати;
  • ослабленнягривніпротягомдекількохпопередніхмісяців;
  • прискоренняспоживчогопопиту.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
Ранішезаступник головиНБУДмитроСологубвінтерв'ю"Сегодня"розповів,чомуНБУ пізно зреагував на шокове зростання цін. Зайогословами,підвищенняобліковоїставки,вчиненів2017 році,дадутьефектвжев2018 році.
ПрицьомуглаварадиНБУБогданДанилишинвисловлював думку,щожорстка монетарна політика, яку проводить НБУ, не допоможесповільнитиінфляцію.ГлаварадиНацбанкувизнав,щоНБУне можеконтролюватищорядфакторів,якічинять сильнийвпливназростанняспоживчихцін.До цих факторівДанилишинвіднісіскасуваннярегулюванняціннапродуктихарчування,ізбільшенняцінвиробниківпромисловоїісільськогосподарськоїпродукції.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти