Зростання цін перевищило прогнози: аналітик пояснив інфляцію в Україні

12 лютого 2018, 15:14

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Спеціаліст назвала чотири основні причини, які прискорили підвищення цін

Січнева інфляція в Україні перевищила прогнози, і в цілому в 2018 році буде досить високою. Таку думку висловила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

Реклама

За її словами, прискорення інфляції в річному вимірі було викликано зростанням цін на паливо, фрукти і м'ясо.

"Зокрема, м'ясо і м'ясні продукти подорожчали на 1,1% м/м після стабілізації цін в четвертому кварталі, а зростання цін в річному вимірі становило близько 30%. Решта компоненти індексу споживчих цін також продовжували дорожать і викликали подальше зростання базової інфляції" , – зазначила Бєлан.

Аналітик пояснила, що така динаміка вказує на наявність фундаментального інфляційного тиску, викликаного сукупністю факторів, в тому числі вторинним ефектом підвищення цін на сирі продукти харчування (фрукти, овочі, м'ясо), стрімким зростанням мінімальної зарплати - до 3200 грн з минулого року і до 3723 грн з січня цього року, а також наслідків пом'якшення бюджетної політики в кінці 2017 року. Крім того, тимчасова слабкість гривні в січні могла вплинути на ціни імпортованих товарів, підкреслює Белан.

"Ми очікуємо, що споживча інфляція почне сповільнюватися в річному вимірі в найближчі місяці – в основному за рахунок стриманого зростання цін на м'ясо, а також кращого врожаю овочів і фруктів. Це два з ключових чинників, які вплинули на інфляцію минулого року. Але інфляційний тиск, ймовірно, залишиться істотним в цьому році... Ми очікуємо, що темпи зростання цін складуть 9,5% г/г на кінець 2018 і 6,5% на кінець 2019-го – обидва показники за межами інфляційних цілей Національного банку", – вважає Бєлан.

Експерт впевнена, що НБУ доведеться дотримуватися жорсткої монетарної політики, щоб привести споживчу інфляцію до цільових діапазонів – 4-8% в 2018 році і 4-6% в 2019 році.

"З урахуванням прискорення споживчої і особливо базової інфляції, НБУ, ймовірно, знову вдасться до підвищення облікової ставки 1 березня після трьох послідовних підвищень в жовтні, грудні і січні на 350 б.п. цілому до 16% річних", – прогнозує Бєлан.

Нагадаємо, інфляція в Україні в січні 2018 року склала 1,5% в порівнянні з груднем-2017. У річному вимірі зростання споживчих цін також прискорилося до 14,1% з 12,6%. 

Реклама

Базова інфляція в січні-2018 року в порівнянні з груднем-2017 склала 0,7%, до січня минулого року – 9,8%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти