Російській економіці загрожує падіння – Moody's

17 квітня 2014, 09:49

Особливо серйозно постраждають банки, вважають аналітики

Якість активів і прибутковість російських банків знизяться внаслідок ймовірного настання рецесії в російській економіці в поточному році. Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Moody's Investor's Service.

Реклама

Ще в березні Moody's вказувало, що в 2014 році російський ВВП може скоротитися приблизно на 1%, оскільки спостерігається останнім часом волатильність фінансових ринків посилює уповільнення темпів економічного зростання, що почалося в 2011 році.

Звіт Moody's, вказує, що в 2014 році очікується зниження темпів зростання кредитування приблизно до 10%. У 2013 році зростання кредитування досягало 17% , в 2011-2012 роках – 20-30%.

"Якщо дивитися по окремих сегментах, то споживчі кредити та кредити, видані підприємствам малого та середнього бізнесу, знаходяться в зоні найбільшого ризику", – відзначають аналітики.

Однак, за даними Moody's, зниження прибутковості корпоративних позичальників і уповільнення зростання доходів приватних осіб, а також підвищення процентних ставок по деяких видах кредитів спричинять погіршення якості активів у всіх сегментах кредитування.

Реклама

"Російським банкам доведеться пристосовуватися до нових умов роботи, які будуть характеризуватися більш високим рівнем кредитного ризику, підвищенням конкуренції за залучення найбільш кредитоспроможних позичальників і зниженням прибутковості, вважають аналітики агентства. Легше з цими труднощами впораються банки, які мають високий запас міцності завдяки більш високому рівню капіталу, адекватно сформованим резервам і стабільному операційного доходу", – йдеться в звіті агентства.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

Нагадаємо, Moody's в квітні також знизило суверенний рейтинг України. Прогноз рейтингу залишився "негативним", що говорить про можливість його подальшого погіршення в близькому майбутньому.

До цього Moody's знижувало суверенний рейтинг України на самому початку лютого.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти