Росіяни зубожіють в чотири рази швидше

21 листопада 2017, 11:30

Гаманці росіян "худнуть" 36 місяців поспіль, що є рекордом статистики з початку дев'яностих років

Падіння рівня життя в Росії знову прискорилося, про що свідчать дані Росстату. Згідно з документом, опублікованим відомством, в жовтні-2017 реальні грошові доходи росіян (сума, яка залишається на руках після всіх обов'язкових платежів з поправкою на інфляцію) скоротилися ще на 1,3%.

Реклама

У порівнянні з вереснем і серпнем (0,3%) спад прискорився більш ніж вчетверо, а накопиченим підсумком за три минулі роки перевищив 11%, або 5,5 трильйонів рублів в грошовому вираженні. Таким чином, гаманці росіян "худнуть" 36 місяців поспіль, що є рекордом статистики з початку дев'яностих років.

У жовтні середньодушовий дохід в цілому по країні склав 31 586 карбованців. Номінальне зростання – на 630 рублів за рік – був повністю перекреслений інфляцією, навіть незважаючи на її уповільнення до рекордних в пострадянській історії мінімумів.

Відзначається, що кожен шостий російський працівник – людина в працездатному віці і офіційно зайнята – не може забезпечити себе і свою сім'ю: його доходи нижче прожиткового мінімуму.

У зоні лиха опинилися російські регіони, заявив заввідділом міжнародних ринків капіталу ІСЕМВ РАН Яків Міркін. У Саратівській області ВВП на душу населення 4,1 тис. доларів, що вдвічі нижче, ніж в середньому по РФ, і відповідає рівню Гватемали. У республіці Тува – 2 460 доларів за рік на людину, а це вже рівень Бутану, Гондурасу і Папуа Нової Гвінеї, зазначає Міркін.

В тренді
У Рівному райраді за борги вимкнули воду: як викручуються чиновники без туалета (відео)
Реклама

Той факт, що рецесія в гаманцях триває, значить, що економічне зростання (ВВП в плюсі четвертий квартал поспіль) не має якісної основи, а накопичення доданої вартості відбувається за рахунок неефективних проектів і непродуктивних витрат, зазначає директор Центру кон'юнктурних досліджень ВШЕ Георгій Остапкович. У їх числі – вкладення в оборонку і мегапроекти, на кшталт Керченського мосту і об'єктів до ЧС-2018.

Прогнози уряду, яке чекає зростання доходів на 1,2% в цьому році і 2% в наступному, далекі від реальності. В економіці формується порочне коло: люди бідніють, платять менше за товари і послуги, внаслідок падають доходи інших економічних суб'єктів, і все повторюється знову, відзначають експерти АКРА.

Як повідомлялося раніше, російський економіст, екс-співробітник Адміністрації президента РФ і опозиційний політичний діяч Дмитро Некрасов вважає, що економіка Росії перебуває в стагнації, але в такому стані вона зможе протриматися ще досить довго.

При цьому раніше в ООН підрахували, що 60% українців живуть за межею бідності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти