Росія заборонила всі овочі та фрукти з України

21 жовтня 2014, 14:50

Під ембарго потрапив навіть транзит рослинної продукції

Россільгоспнагляд з 22 жовтня вводить тимчасове обмеження на постачання з України, в тому числі транзитом через її територію, всіх видів піднаглядній рослинної продукції, випливає з повідомлення російської ветеринарної служби.

Реклама

Раніше Россільгоспнагляд звернувся до української Держветфітослужбі з проханням до 21 жовтня надати інформацію про обсяги вирощеної цього року в Україні рослинної продукції та про площі, зайнятих під окремі культури, а також надати інші переконливі гарантії українського походження рослинної продукції, що поставляється Україні в Росію.

Запит був пов'язаний з різким збільшенням поставок рослинної продукції з України, а також з відсутністю або навмисним видаленням маркування з упаковки, що, на думку Россільгоспнагляду, може свідчити про поставки через Україну рослинних вантажів з Європейського союзу, які підпали під російські санкції.

До сьогоднішнього дня Россільгоспнагляд не отримав відповіді на свої запити від Держветфітослужби України, йдеться в повідомленні російської служби.

"Поставки знеособленої продукції невідомого походження порушують як основні принципи міжнародної торгівлі, так законодавство Митного союзу і Росії", – йдеться в повідомленні Россільгоспнагляду. Ситуація ускладнюється тим, що в рослинній продукції, що надходить з України, виявляються карантинні для Росії об'єкти, зокрема, яблунева плодожерка і каліфорнійський трипс.

Реклама

Ситуацію з поставками рослинної продукції обговорили в ході телефонних переговорів заступник керівника Россільгоспнагляду Олексій Саурін і начальник управління карантину рослин Держветфітослужби України Андрій Челомбітка.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Челомбітка висловив готовність відповісти на запити Россільгоспнагляду, заявивши, що "звичайним шляхом" або за узгодженими адресами електронної пошти Держветфітослужба їх досі не отримала, а ознайомилася з їх змістом на сайті Россільгоспнагляду.

В свою чергу, А. Саурін заявив, що підвідомчий Россільгоспнагляду Всеросійський центр карантину рослин після отримання інформації від Держветфітослужби ретельно вивчить її. Поки ж, за словами А. Сауріна, у Россільгоспнагляду немає ніяких підстав для відмови від введення захисних заходів.

Россільгоспнагляд запідозрив Україну в реекспорті овочів і фруктів з країн Євросоюзу, проаналізувавши статистику поставок. Зокрема, було виявлено багатократне збільшення поставок яблук, груш, томатів, огірків і слив.

Нагадаємо, Росія на початку серпня заборонила поставки деяких видів продукції (м'яса, молока, риби, овочів і фруктів) з ЄС, США, Канади, Австралії та Норвегії.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти