Росія створить альтернативну систему банківських розрахунків

7 жовтня 2014, 11:58

SWIFT заперечує, що виключить банки РФ

Банк Росії і уряд створять альтернативу системі міжнародних розрахунків SWIFT. Таке рішення прийнято, незважаючи на заяву представників SWIFT, що компанія не має наміру відключати від своїх послуг Росію, пишуть "Известия".

Реклама

"SWIFT і її акціонери отримали заклики відключити окремі інститути й цілі країни від своєї системи. В основному це стосується Росії та Ізраїлю", – відзначає SWIFT. "Будь-яке рішення ввести санкції проти держав або окремих осіб перебуває у віданні компетентних держорганів. SWIFT не має наміру відповідати на окремі заклики і тиск відключити фінансові інститути від своєї системи", – пояснює компанія.

Однак Росія продовжить роботу зі створення альтернативної системи міжбанківських розрахунків. "Законодавча робота йде. І після прийняття відповідних поправок Центробанк почне практичну роботу по створенню власної системи", – відзначило джерело в Банку Росії.

У серпні ЦБ і ряд міністерств підготували законопроект про створення в Росії аналога SWIFT. "У нас підготовлений законопроект. Ми його обкатали з індустрією і ЦБ", – заявив раніше заступник міністра фінансів Олексій Моїсеєв.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Хід законопроекту дадуть, коли стане зрозуміло, що ЦБ технологічно готовий до того, щоб перевести всі платежі на внутріросійський процесинг. На думку банкірів, цілком можливо створити альтернативу SWIFT як мінімум для внутрішніх платежів.

Реклама

Створення нової системи означає введення подвійних стандартів, що спричинить для російських банків значні витрати, які банки звалять на своїх клієнтів у вигляді подорожчання послуг.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти