Росія продає "світло" Україні дешевше, ніж власним громадянам

29 листопада 2019 17:06

Ціна поставок до України виявилася значно нижче, ніж для споживачів у Москві та області

Російська державна група компаній "Інтер РАО", яка займає монопольне становище в експортних поставках електроенергії протягом 1-26 листопада продавала електроенергію в Україні (на кордоні) за цінами 1,32-1,38 грн/кВт⋅год, що на 17-20% нижче за тарифи на електроенергію для населення, що проживає в центральних адміністративних одиницях РФ, інформує портал ExPro.

Реклама

Про це свідчать дані учасників українського ринку та інформація сайту energybase.ru, на якому наведені значення тарифів на електроенергію для споживачів Росії.

За даними джерел на українському ринку, протягом 1-26 листопада електроенергія в Україні з РФ імпортувалася за цінами 55-56 доларів за МВт⋅год, що з урахуванням офіційного курсу НБУ за відповідний період дорівнює 1,32-1,38 грн /кВт⋅год. Дані ціни наведено без урахування українських податків, зокрема акцизу і мита, якими обкладається імпортована електроенергія.

Тарифи для населення Росії, що проживає в Москві і Московській області, за даними сайту energybase.ru (з урахуванням офіційного курсу російського рубля до гривні Центрального банку РФ) і платить за тарифом без використання електроплит і електроопалювальними установками, становлять 2,05 грн/кВт⋅год (з ПДВ) і 2,09 грн/кВт⋅год (з ПДВ) відповідно, а без ПДВ (ставка в Росії якого становить 20%) – 1,64 грн/кВт⋅год і 1,68 грн/кВт⋅год.

Таким чином, ціна на імпортовану з Росії електроенергію нижче, ніж тарифи для населення Москви і Московської області РФ на 20% і 17% відповідно. Якщо порівняти ціну на імпортовану до України електроенергію з кінцевими тарифами для населення РФ (з ПДВ), то ціна поставок до України нижче на 34-36%.

Не пропусти!
Фінляндія – Бельгія: онлайн матчу Євро-2020
Бельгія Фінляндія зіграють на Євро-2020
Реклама

Як повідомлялося, 18 вересня 2019 року Верховна Рада прийняла поправку за пропозицією депутата від "Слуги народу" Андрія Геруса – зміни до закону "Про ринок електроенергії", якими було дозволено імпорт електроенергії з Росії та Білорусі в ОЕС України на умовах двосторонніх контрактів. Імпорт е/е з РФ на ринок "на добу вперед" був дозволений і до цього, відповідно до закону "Про ринок електроенергії", і фактично міг здійснюватися з 1 липня, але не здійснювався.

Перші комерційні поставки електроенергії з Росії в ОЕС України почалися з жовтня 2019 року. За даними НЕК "Укренерго", в жовтні Україна імпортувала з РФ 127,86 млн кВт⋅год.

6 листопада екс-президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський заявив, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі витіснив "Енергоатом" з ринку "на добу вперед" через заявлені дуже низькі ціни на е/е, що змусило компанію вийти на балансуючий ринок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти