Росія подала на Україну до суду через "боргу Януковича"

17 лютого 2016, 16:43

Переговорів "доброї волі" не вийшло, вважає російський міністр Силуанов

Мінфін РФ в середу подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України, переговори в дусі "доброї волі" з українською стороною не склалися, повідомив журналістам міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

Реклама

"Сьогодні Мінфін Росії подав судовий позов проти України до Високого суду Лондона з метою стягнення заборгованості по облігаціях України номінальною вартістю $3 млрд і відшкодування судових витрат РФ", – сказав він.

"Ми багато разів заявляли про готовність обговорювати можливість двостороннього (позасудового) врегулювання питання погашення Україною своїх зобов'язань перед Росією. Але, на жаль, Україна виявилася не готова вести переговори в дусі "доброї волі", до чого її закликали не тільки ми, а й МВФ. Тому єдине вирішення питання – звернення до суду, що і було зроблено", – сказав Силуанов.

Він також висловив думку, що "судовий процес в Англійському суді буде відкритим і прозорим, і захист прав РФ як кредитора буде здійснюватися незалежним, авторитетним судом, який неупереджено розгляне суперечку між двома суверенами, що стосується невиконання боргових зобов'язань за єврооблігаціями".

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

За словами Силуанова, розгляд такого спору в судовому порядку є історичним прецедентом, про створення якого через дії боржника "доводиться тільки шкодувати".

Реклама

18 грудня 2015 року Україна оголосила мораторій на виплату всіх боргів перед Російською Федерацією, включаючи борг, взятий урядом Януковича-Азарова в 2013 році в обсязі $3 млрд. Мораторій вступив чинності 20 грудня 2015 року.

  • Так званий "кредит Януковича", який був визнаний офіційним обов'язком спеціальним рішенням Міжнародного валютного фонду (МВФ).
  • Кабінет міністрів дозволив Міністерству юстиції найняти юристів для захисту інтересів країни в разі виникнення судових спорів за облігаціями, випущеними в 2013 році.
  • 30 грудня 2015 року Кабінет міністрів України підтвердив своє рішення ввести мораторій на виплату боргу перед Російською Федерацією в обсязі $ 3 млрд. Рішення уряду було обумовлено тим, що Росія відмовилася реструктуризувати цей борг.
  • 1 січня 2016 року Росія заявила, що готова розглядати питання виплати боргу в арбітражному суді Лондона.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти